جمعه ۱ بهمن ۱۴۰۰ ,21 January 2022
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۱۴
مدیرکل پزشکی قانونی سیستان و بلوچستان خبر داد:
نمونه گیری از 2 هزار و 600 مجرم سابقه دار در سیستان و بلوچستان
 
رضا عبدی گفت: در 2 سال اخیر از 2 هزار و 600 زندانی و مجرم سابقه دار نمونه گیری شد که اطلاعات ژنتیک آن ها به مرور در بانک هویت ژنتیک ثبت می شود.
رضا عبدی، مدیرکل پزشکی قانوی سیستان و بلوچستان به خبرنگار عصرهامون، گفت: بانک هویت ژنتیک برای پیشگیری از وقوع جرم، در سراسر کشور راه اندازی شده است که در این راستا اطلاعات و کد ژنتیکی افرادی که میزان وقوع جرم در آن ها بیشتر است در این سامانه ثبت می شود.

وی بیان کرد: بر اساس آمار، تکرار جرم در میان برخی زندانیان بیشتر است که پس از آزادی از زندان ممکن است مرتکب جرم شوند، به همین دلیل از زندانیانی که تکرار جرم در آن ها بیشتر است نمونه گیری و این کدهای ژنتیکی در بانک مرکزی هویت ژنتیک سراسری ثبت می شود.

به گفته این مقام مسئول، بر اساس اطلاعات ثبت شده در بانک هر گاه جرمی رخ دهد با آثار باقی مانده از مجرم در محل وقوع جرم، اگر مجرم سابقه دار باشد به سرعت می توان او را شناسایی کرد که این اقدام نقش زیادی در کاهش وقوع جرم خواهد داشت.

 مدیرکل پزشکی قانونی سیستان و بلوچستان ادامه داد: برخی از آثار باقی مانده از مجرمان در محل وقوع جرم شامل ته سیگار، لکه بزاق، لکه خون و ... بررسی و با اطلاعات ثبت شده در بانک هویت ژنتیک مطابقت داده می شود.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۴۸۹۸


ارسال