دوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۹ ,6 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۱۷
با هدف افزایش بهره وری بخش حمل و نقل جاده ای؛
646 دستگاه ناوگان باری در سیستان و بلوچستان نوسازی می شود
 
تیمور باقری،معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان گفت:646 دستگاه ناوگان باری در سیستان و بلوچستان با هدف افزایش بهره وری بخش حمل و نقل جاده ای نوسازی می شود.
به گزارش عصرهامون، افزایش مصرف سوخت، بالا بودن هزینه نگهداری و تعمیرات ناوگان فرسوده، خسارت به زیرساخت‌های جاده‌ای کشور و آلودگی محیط زیست از جمله معایب حضور ناوگان فرسوده در سیستم حمل و نقل جاده‌ای است که این مهم می طلبد تا برای رفع معضلات موجود اقدام به نوسازی آنها صورت گیرد.

در همین راستا تیمور باقری،معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان در گفت وگو با خبرنگار ما افزود: با هدف افزایش بهره وری بخش حمل و نقل جاده ای کالا طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل باری برون شهری توسط سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور در دستور کار قرار گرفت.

وی بیان کرد: این طرح از سوم خرداد ماه جاری اجرایی شد و متقاضیان می توانند با ورود به سامانه www.rmto.ir در این طرح ثبت نام کنند.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ادامه داد: تعداد 646 دستگاه ناوگان حمل و نقل عمومی باری بالای 25 سال این استان مشمول طرح نوسازی است.

وی خاطر نشان کرد: ذینفعان طرح مذکور شامل شرکت‌های تولیدکننده داخلی خودروهای سنگین، شرکت‌های حمل‌ و نقل توانمند دارای مجوز از سازمان راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای، شرکت‌های وارد کننده کامیون‌های سنگین دارای مجوز از وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنین مالکین حقیقی و حقوقی کامیون‌های فرسوده واجد شرایط می‌شود.

تیموری گفت: در حال حاضر تعداد کل ناوگان باری فعال استان 6 هزار و680 دستگاه با متوسط عمر 13 و نیم سال می باشد که معادل 10 درصد آن مشمول طرح نوسازی می شود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۴۹۰۷


ارسال