چهارشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۹ ,15 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
باشگاه والنسیا به اظهارات اخیر سرمربی آخرین رقیبش در لیگ قهرمانان اروپا در مورد ابتلا به کرونا واکنشی جدی نشان داد.
به گزارش عصرهامون به نقل از تسنیم، باشگاه والنسیا با انتشار بیانیه‌ای مراتب شدید اعتراض خود را به اظهارات اخیر جان‌پیرو گاسپرینی ابراز کرد.
گاسپرینی در مصاحبه اخیر خود با نشریه گاتزتا دلواسپورت اعتراف کرد که پیش از بازی برگشت شاگردانش با والنسیا که 26 اسفند در اسپانیا برگزار شد، وجود علائم ویروس کرونا را در خودش احساس کرده و با این حال قضیه را جدی نگرفته و تست کرونا نداده است. در واقع تنها 10 روز پیش بود که در نمونه خون سرمربی ایتالیایی آتالانتا پادتنی مشاهده شد که ابتلای او به کرونا را تأیید می‌کرد. او در آن زمان دچار تب نشده بود و به همین دلیل تصورش بر این بود که دچار بیماری دیگری شده است.

با این حال سهل‌انگاری گاسپرینی و اعترافش به این موضوع به مذاق مقامات باشگاه والنسیا خوش نیامده است و آنها او را متهم کردند که جان همه افرادی که در بازی برگشت حضور داشتند را به خطر انداخته است.

در بیانیه‌‌ای که باشگاه والنسیا در همین خصوص منتشر کرده آمده است: باشگاه والنسیا لازم می‌داند به صورت علنی تعجب خود از اظهارات عنوان شده توسط سرمربی آتالانتا جان پیرو گاسپرینی که یکشنبه در رسانه‌های ایتالیایی منتشر شد را ابراز کند. او گفته که روز قبل از بازی و در دیدار رفت در مستایا از وجود علائمی که آزارش می‌داد مطلع بوده است، علائمی که از نظر تئوری قابل تطبیق با بیماری کرونا بوده‌اند و با این وجود معیارهای بهداشتی را رعایت نکرده است. چنین رفتارهایی، اگر قضیه واقعاً صحت داشته باشد، جان مردم  زیادی را در جریان سفر و اقامت تیم رقیب در والنسیا به خطر می‌انداخت. باید به یاد داشت که این بازی پشت درهای بسته و با رعایت کلی معیارهای امنیتی به منظور حفظ سلامت مردم اسپانیا و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا برگزار شد مخصوصاً به این دلیل که افرادی از یک منطقه که در آن زمان علناً به عنوان منطقه‌ای پرخطر معرفی شده بود به کشور ما سفر کرده بودند.اولین مورد انتشار کرونا در ایتالیا روز بیستم فوریه به ثبت رسید که تقریباً یک ماه پیش از سفر آتالانتا به والنسیا بود.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۴۹۱۶


ارسال