دوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۹ ,6 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۵۱
کارشناس امور سیاسی عنوان کرد:
انقلاب اسلامی دروازه ای برای جهانی شدن اسلام/ رهبری امام خمینی(ره) باعث افول استکبار در بین ملت های آزادی خواه شد
 
مراد بامری گفت: اسلام به واسطۀ انقلاب اسلامی و به رهبری امام خمینی (ره) جهانی شده است.
به گزارش عصرهامون، مراد بامری؛ کارشناس امور سیاسی در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران با اشاره به اینکه امام خمینی (ره) توانست تمامی مکتب های جهانی را دچار چالش کند، بیان کرد: در زمانی که نظام سلطه جهانی، سیطره فکری، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی خود را بر جهان تحمیل کرده بود و تمامی مکاتب جهانی در مقابل نظام سلطه استکباری به زانو درآمده بودند، امام خمینی(ره) توانست با راهبردهای عملی و با راهبری اسلام، و تغییر نگرش نسبت به انسان و جامعه، هم در بعد نظری و هم در بعد عملی، نظام سلطه را با چالش های اساسی روبرو کند.
 
 وی با اشاره به راهبردهای امام خمینی (ره) در طول حیات ایشان افزود: احیای اسلام به عنوان مکتب جامع و جهانی(احیای اسلام سیاسی)، نفی نظام غرب محور، مبارزه با اندیشه جدایی دین از سیاست، مبارزه با نظام سلطه جهانی، ابداع روز برائت از مشرکین در حج، مبارزه با صهیونیزم جهانی با ابداع روز قدس، تأکید بر وحدت اسلامی و نقش تعیین کننده مهم دیگر، تداوم انقلاب اسلامی به رهبری مقام معظم رهبری ار مهم ترین راهبردهای امام است.
 
کارشناس سیاسی با بیان اینکه بيداري اسلامي بعنوان يک پديده در عصر امروز در قالب يک جنبش اجتماعي و سازماني رخ داده است تصریح کرد: اين جريان در عرصه منازعات سياسي و امنيتي علاوه بر اينکه موجوديت و نفوذ خود را به اثبات رسانده به یک قدرت بلامنازع در سطح جهاني تبديل شده است.
 
وی ادامه داد: پديده انقلاب اسلامي پس از چند سده به شکل عملي و عيني، فضای اسلام و جوامع اسلامي را از انزوا و سکون خارج کرد و  مردم مسلمان منطقه را نسبت به حق و حقوق و توانايي هاي خود آگاه کرد و طلسم شکست ناپذير بودن غول استبداد و استعمار را ابطال و جسارت و اعتماد به نفس را به ملتهاي مسلمان بازگرداند.
 
بامری با بیان اینکه امروز امواج بيداري اسلامي به سرعت در حال پيشرفت در سراسر جهان بوده و ارزشهاي اسلامي در حال احيا هستند اذعان کرد: موج بيداري اسلامي باعث شکست سياستهاي استعماري شده است و دشمنان سعي دارند تا با اين موج عظيم که در سراسر دنيا فراگير شده از هر راهي با بکار بستن حربه هاي گوناگون مقابله کنند.
 
وی با اشاره به اینکه امام خمینی (ره) هدیۀ خداوند به مسلمین بود تا بتوانند مسیرشان را در اسلام تصحیح کنند، اظهار کرد: امام خمینی (ره) اسلام حقیقی را به همه مسلمانان نشان داد تا با شناخت و آگاهی بیشتر بین اسلام ناب محمدی و اسلام غلط آمریکایی تفاوت بگذارند و راه صحیح برای گسترش جهان اسلام انتخاب کنند.
 
این کارشناس سیاسی با بیان اینکه امام خمینی (ره) یک الگوی جهانی در بین مسلمانان است گفت: چون امام از میان مردم برخاست و به خدا اتکا کرد و به ما نشان داد که خدا بسیار به ما نزدیک و نفوذ امام در جهان اسلام، بیش از حد تصور است و وقتی همۀ مسلمانان از امام به عنوان یک الگو صحبت می کنند، به این معناست که نفوذ امام در خانه و قلب همه مسلمین حق جو، حاضر و بسیار گسترده و قوی است.
 
وی ادامه داد: مسیر و روش رهبر انقلاب، دقیقاً ادامه راه امام خمینی(ره) است که این را می توان از برخورد ایشان با موضوعات گوناگون و مقایسه آن با نظرات و تفکرات امام راحل درک کرد.
 
بامری با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب یکی از تحلیلگران سیاسی بسیار قوی است عنوان کرد: تحلیل مسائل سیاسی در دنیای امروز کار بسیار پیچیده است وبه اعتراف دوست و دشمن، مقام معظم رهبری با یک سخنرانی یک ساعته طرح و برنامه ریزهای چند ساله بهترین متخصصان دشمنان را نقش بر آب می کنند و خیلی از مسائل و حوادث را پیش از وقوع پیش بینی و پس از گذشت زمان مشاهده کردند که بیانات ایشان تحقق پیدا کرده است.
 
وی با اشاره به اینکه نهضت امام خمینی (ره) آغازگر انقلاب بزرگ اسلامی است خاطرنشان کرد: استمرار اثرگذاریهای نهضت امام خمینی با انتشار افکار و رشد و گسترش آن در جهان اسلام تا زمانی که امام مهدی (عج) ظهور کند البته واقعیت سیاسی معاصر جهان نیز این حقیقت را تایید می کند، زیرا جهان شاهد تحولات مختلف در منطقه و غرب است که نشان دهنده بیداری عمومی به واسطه جهان اسلام برای اجرای عدالت و آزادی در بین ملت ها است.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۴۹۵۲


ارسال