شنبه ۱۴ تير ۱۳۹۹ ,4 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۴
با گذشت یک هفته
ترامپ فرمانداران آمریکا را به اقدام قاطع علیه معترضان فراخواند
 
رئیس جمهور آمریکا ضمن ابراز خشم از عملکرد ضعیف فرمانداران ایالات آمریکا در سرکوب اعتراضهای اخیر، آنان را تشویق کرد که هرچه زودتر بر ناآرامی ها در مناطق تحت اداره خود «فائق شوند».
به گزارش عصرهامون به نقل از راه دانا؛ با گذشت یک هفته از افزایش مقاومت معترضان و مخالفان نژادپرستی در برابر یگانهای پلیس و گارد ملی آمریکا، «دونالد ترامپ» ضمن ابراز خشم از عملکرد ضعیف فرمانداران ایالات آمریکا از آنان مصرانه خواست تا بر ناآرامی ها در مناطق تحت اداره خود «فائق شوند».
ترامپ صبح روز دوشنبه در یک کنفرانس تلفنی با شرکت فرمانداران ایالات آمریکا در خصوص اکراه این مقامات از فراخواندن نیروهای گارد ملی جهت مقابله با معترضان گفت: «شما دارید از خودتان یک احمق می سازید». وی همچنین مدعی شد که ایالت مینه سوتا- کانون اعتراضات اخیر- به «مایه خنده جهانیان تبدیل شده است».
ترامپ در ادامه گفته های خود خطاب به فرمانداران گفت: «شما باید [بر اوضاع] مسلط شوید، اگر مسلط نشوید، وقت خود را تلف کرده اید. آنها [معترضان] بر سر شما می ریزند و شما همچون گروهی احمق به نظر خواهید رسید. شما باید [بر معترضان] فائق شوید».
گفتنی است که ظرف یک هفته اخیر، دهها شهر بزرگ و کوچک در سرتاسر آمریکا شاهد اعتراضات مردمی و گسترده علیه خشونت پلیس و قتل فجیع یک شهروند سیاهپوست ۴۶ ساله به نام «جورج فلوید» در شهر مینیاپولیس ایالت مینه سوتا است و عمق و گستره این اعتراضات تا حدی پیش رفته که در بسیاری از کلانشهرهای این کشور از جمله نیویورک و لس آنجلس مقررات منع آمد و شد وضع شده است.
منبع: مهر
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۴۹۵۴


ارسال