دوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۹ ,6 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۲۴
ربیعی در نشست خبری:
دولت از هیچ تلاشی برای انجام وظایف مجلس فروگذار نیست
 
سخنگوی دولت با اشاره به تعیین جانشین امام راحل در ۱۴ خرداد ۶۸ گفت: خوشبختانه با خرد جمعی و حمایت عمومی بهترین انتقال رهبری انجام شد که تا به امروز باعث ثبات شده است.
به گزارش عصرهامون به نقل از راه دانا؛ «علی ربیعی» سخنگوی دولت در نشست خبری عصر امروز خود با خبرنگاران ضمن گرامیداشت یاد و خاطره بنیانگذار جمهوری اسلام و قیام ۱۵ خرداد سال 1342 گفت: چهاردهم و پانزدهم خرداد فرصتی برای دولت و اعضای آن فراهم می‌کند تا مجددا با آرمان‌های امام (ره)، انقلاب اسلامی و آنچه موجب ۱۵ خرداد به عنوان نماد مبارزه با ظلم و استبداد،شد و نیز مشی امام خمینی بیعت مجدد کرده و روش امام را برای اداره جامعه مرور کنیم.
وی با اشاره به اینکه برای اداره کشور بازگشت به نظرات امام خمینی الگویی است که پاسخ مثبتی به همراه دارد، عنوان کرد: امروز بیش از هر زمان دیگری به کلیدواژه‌هایی نظیر «همه باهم» و «اداره جامعه با نظر مردم» بیش از هر زمان دیگری نیازمندیم.
ربیعی با بیان اینکه دولت بر اصول امام مانند مردم‌باوری، مبارزه با فقر، توسعه، پیشرفت و قدرتمندتر شدن جامعه و ایستادگی در برابر زور تاکید دارد، گفت: در الگوی امام (ره) میزان رای ملت است و ایشان قدرت را از مردم و هرگونه تحولات سیاسی، اجتماعی را مبتنی بر خواست مردم می‌دانست.
وی با تأکید بر اینکه پیشرفت ایران در گرو استقلال و مبارزه با سلطه‌طلبی است، اظهار داشت: دولت تدبیر و امید به آرمان های امام(ره) متعهد است و در آن مسیر قدم بر می‌دارد.
سخنگوی دولت با یادآوری اینکه رحلت امام خمینی شوک عظیمی به مردم و جامعه بین‌الملل وارد کرد، گفت: خوشبختانه با خرد جمعی و حمایت عمومی، انتقال رهبری صورت گرفت و امروز رهبری محور ثبات، مقاومت و تکیه‌گاه تحولات رو به جلوی کشور شده است و این انتقال و شیوه آن هم مرهون دیدگاه و نظرات امام (ره) است.
وی با اشاره به آغاز به کار مجلس یازدهم بیان داشت: در هفته‌ای که بر سرمی‌بریم، افتتاح مجلس و تعیین هیات رییسه را داشتیم که از طرف دولت مجددا به همه نمایندگان و انتخاب‌های صورت گرفته در ارکان مجلس تبریک می‌گویم.

 دولت دست دوستی به همه قوا دراز کرده است

وی با اشاره به اینکه دولت با احترام به استقلال مجلس از هیچ تلاشی برای انجام وظایف مجلس فروگذار نیست، گفت: امیدواریم همانگونه که قانون اساسی دولت را محور اداره امور اجرایی قرار داده است و قوه مجریه است که بار اجرایی را به دوش می کشد، مجلس تازه نفس هم به هم‌افزایی با دولت در این مصاف بپیوندد و در عمل برای حل مشکلات و پیشرفت و توسعه کشور به کمک و توسعه کشور به پا خیزد.
 
ربیعی در بخش دیگری از سخنان خود در نشست خبری با خبرنگاران گفت: دولت در زمان باقیمانده خود نه‌تنها به ادامه مسیر درست خدمتگزاری به ملت آن هم در سخت ترین شرایط تاریخی با قدرت ادامه خواهد داد، بلکه نهادسازی مناسب برای ادامه مسیر در دولت آینده را هم فراهم خواهد ساخت.
وی افزود: امروز اعلام می‌کنیم تا روز ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ از پای نخواهیم نشست و هیچ فرصتی را تلف نخواهیم کرد؛ دولت، مقاوم، ایستاده است.
سخنگوی دولت گفت: امروز دولت در مسیر مطلوب در حال حرکت است و برای کاستن از نگرانی مردم به‌منظور هم‌افزایی و حل مسائل در این مسیر دشوار دست دوستی به سوی همه قوا دراز کرده است.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۴۹۷۲


ارسال