شنبه ۱۴ تير ۱۳۹۹ ,4 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۵
ترامپ تهدید کرد: همین امروز اغتشاشات را پایان خواهم داد
 
دونالد ترامپ در حالی که بیرون کاخ سفید پلیس و معترضان روبروی یکدیگر ایستاده اند گفت به هزاران سرباز مسلح گارد ملی دستور داده که برای پایان دادن به ناآرامی ها به ایالت های مختلف بروند و خیابان ها را تحت کنترل خود درآورند. در پس زمینه صدای آقای ترامپ صدای شلیک گاز اشک آور و فریادهای معترضان شنیده می شود.
به گزارش عصرهامون به نقل از دووچه‌وله،
ترامپ گفت: «من رییس جمهور شما و موظف به اجرای قانون و برقراری نظم هستم ... و از تمامی اختیارات قانونی خود استفاده خواهم کرد تا به اغتشاشاتی که آرامش شهروندان صلح طلب را مختل کرده دوباره برقرار کنم و همزمان متحد معترضانی که بدون خشونت تظاهرات می کنم باقی خواهم ماند.»
 
رییس جمهور آمریکا همچنین اعتراضات خشن چند روز گذشته را «تروریسم داخلی» و وعده داد که به مرگ جورج فلوید رسیدگی خواهد شد و عدالت درباره آن به اجرا در خواهد آمد اما اغتشاش و آشوب را تحمل نخواهد کرد.
 
وی ادامه داد آنچه شب گذشته در واشنگتن، پایتخت آمریکا، و اطراف کاخ سفید روی داد «شرم آور» بوده است. او هشدار داد که دستور منع آمد و شد امشب به سختی در این شهر به اجرا در خواهد امد. او هشدار داد که متخلفانی که در خیابان ها بمانند بازداشت خواهد شد و بنا قانون با آنها برخورد خواهد شد. او هماهنگ کنندگان ناارامی ها و «وحشت و ترور» را تهدید به برخورد شدید قانونی کرد از جمله زندانی طولانی.
 
او گفت: «همین حالا که با شما حرف می زنم،‌ دستور داده ام که هزاران هزار سرباز کاملا مسلح و نیروهای انتظامی برای کنترل اغتشاشات و غارت ها و آسیب رساندن به اموال عمومی و خراب کردن اماکن به خیابان ها اعزام شوند.»
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۵۰۱۱


ارسال