شنبه ۱۴ تير ۱۳۹۹ ,4 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۶
نماینده ولی فقیه در سیستان‌و‌بلوچستان:
اجرای یک مدل آسیب‌زا در برگزاری نماز عید فطر کل جامعه را درگیر می‌کند
 
آیت الله مصطفی محامی گفت: مشکل این جاست که اگر یک مدل در برگزاری نمازهای عید سعید فطر آسیب‌زا باشد آسیبش منحصر به همان گروه نیست بلکه کل افراد جامعه را در بر می‌گیرد.
به گزارش عصرهامون، آیت‌الله محامی، نماینده ولی فقیه در استان در دیدار با اعضای هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ضمن اشاره به نکته‌ای که در خطبه‌های عید سعید فطر مسجد جامع زاهدان عنوان شده بود، اظهار داشت: کاش مسئولان استان برای برگزاری نماز عید سعید فطر در تصمیم‌گیری و اجرا یکپارچه عمل کنند نه این که یک بخش مراسم‌شان تعطیل و ملاحظات‌شان بیشتر باشد اما یک بخش دیگر اصلاً این‌گونه نباشد لذا این دوگانگی به نحوی ضعف مدیریت بوده و پسندیده نیست.

وی خاطرنشان کرد: مشکل این جاست که اگر یک مدل در برگزاری نمازهای عید سعید فطر آسیب‌زا باشد آسیبش منحصر به همان گروه نیست بلکه کل افراد جامعه را در بر می‌گیرد و اگر عده‌ای ملاحظه نکنند، مانند ماجرای سوراخ کردن کشتی، همه غرق خواهند شد.

امام جمعه زاهدان با تاکید بر ضرورت برنامه‌ریزی ستاد مبارزه با کرونا و شورای تأمین استان در این موضوع و ضمن اشاره به نگرانی مسئولان دانشگاه علوم پزشکی از موج دوم بیماری کرونا، ادامه داد: مسئولان از تجربیاتی که در موج اول به‌دست‌آمده استفاده کنند.

آیت‌الله مصطفی محامی ضمن اعلام التزام به مصوبات ستاد کرونا و پروتکل‌های بهداشتی، عنوان کرد: اما باید این نکته را متذکر شد که بازار، پارک و جاهای دیگر در حالی آزاد گذاشته‌شده‌اند که کنترل آنها سخت است ولی فعالیت مسجد را ممنوع کرده‌اند که اتفاقا ورود و خروج به مساجد قابل کنترل است و پروتکل‌های بهداشتی را می‌توان رعایت کرد لذا این دوگانگی خیلی توجیهی ندارد و به تعبیر رهبر معظم انقلاب "یک سوال بی پاسخ است".

نماینده ولی فقیه در استان خطاب به نمایندگان جامعه پزشکی و درمانی استان عنوان کرد: شما با رشادت و شجاعت با همه مشکلات دست‌وپنجه نرم کردید و هم اکنون وضعیت قابل قبولی در استان داریم.

رئیس شورای فرهنگ عمومی تصریح کرد: به لطف خدا و رهنمود مقام معظم رهبری مبنی بر راه‌اندازی رزمایش مواسات و همدلی، موج عظیمی از کمک‌های مؤمنانه و دستگیری از مستمندان با مشارکت همه بخش‌ها، نهادها، سازمان‌ها، واقفین، گروه‌های جهادی و خیرین در کنار تلاش‌های مجموعه بهداشت و درمان شکل گرفت.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۵۰۲۲


ارسال