پنجشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۹ ,2 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
برخی از نمایندگان که سودای ریاست بر کمیسیون های تخصصی مجلس دارند از کاندیداتوری خود در انتخابات کمیسیون ها خبر داده اند.
به گزارش عصرهامون به نقل از راه دانا؛ یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی صبح روز چهارشنبه 7 خرداد با حضور منتخبین مردم افتتاح شد و پس از آغاز به کار خانه ملت مقدمات و تشریفات قانونی از جمله تشکیل هیئت رئیسه سنی، تشکیل شعب 15 گانه، انتخاب هیئت رئیسه دائم و بررسی اعتبارنامه ها به ترتیب دنبال شد.
تشکیل کمیسیون های تخصصی مجلس اما یکی دیگر از مقدمات خانه ملت است که در این دوره از مجلس، عضویت وکلای ملت در کمیسیون های تخصصی برمبنای امتیازبندی هر یک به موجب تحصیلات، سوابق اجرایی، تخصص و سابقه عضویت در هر یک از کمیسیون ها تعیین می شود.
پس از تشکیل کمیسیون ها و عضویت نمایندگان در هر یک از آنها، اولین دستور کار اعضا انتخاب هیئت رئیسه کمیسیون است که شنیده ها حکایت از کاندیداتوری چهره های با سابقه و بدون سوابق قبلی در هر یک از این کمیسیون ها دارد.
نمایندگان براساس امتیازبندی در کمیسیون های مجلس عضو شده و پس از آن با رای اعضا هیئت رئیسه کمیسیون تعیین خواهد شد.
خبرنگار سیاسی دانا پیگیر گزینه ها یا احتمالی ریاست کمیسیون های تخصصی شد که اسامی افراد برجسته برای ریاست در این کمیسیون ها به شرح زیر است.
کمیسیون آموزش و تحقیقات
 
محمدمهدی زاهدی ، وزیر علوم تحقیقات و فن آوری، نماینده دوره نهم و دهم
 
کمیسیون اجتماعی 
 
احسان قاضی زاده هاشمی، مشاور حقوقی قوه قضائیه، نماینده دوره دهم 
 
ولی اسماعیلی، نمایندهٔ حوزهٔ انتخابیهٔ گرمی و دشت مغان در دوره هشتم
 
 کمیسیون اقتصادی 
 
محمدرضا پورابراهیمی، معاون استاندار کرمان ، نماینده ادوار نهم و دهم
 
سید شمس الدین حسینی ، وزیر اقتصاد
 
کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی 
 
مجتبی ذوالنوری، جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران، نماینده دوره دهم
 
محمدصالح جوکار، معاون پارلمانی سپاه پاسداران ، نماینده دور نهم 
 
حسین نوش آبادی، معاون حقوقی مجلس و امور استانها وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ؛ نماینده دوره ششم و هفتم
 
فداحسین مالکی، سفیر ایران در افغانستان و  رئیس ستاد مبارزه با  قاچاق کالا و ارز
 
کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات 
 
الیاس نادران، نماینده ادوار هفتم، هشتم و نهم
 
حمیدرضا حاجی بابایی، وزیر آموزش و پرورش، نماینده ادوار پنجم، هشتم و دهم
 
کمیسیون بهداشت و درمان 
 
حسینعلی شهریاری، رئیس علوم پزشکی زاهدان، نماینده ادوار هفتم تا دهم
 
سید مرتضی خاتمی، نماینده دوره دهم 
 
کمیسیون صنایع و معادن 
 
رضا تقی پور انواری، وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات، 
 
عزت الله اکبری تالارپشتی، مدیر کل سیاسی، انتظامی استانداری مازندران، نماینده دوره هشتم
 
سید مصطفی میرسلیم، معاونت سیاسی اجتماعی وزیر کشور، سرپرست نهاد ریاست جمهوری و مشاور عالی رئیس‌جمهور
 
کمیسیون فرهنگی
 
سید رضا تقوی، رئیس کمیسیون ارشاد و هنر اسلامی مجلس، نماینده ادوار دوم، چهارم و پنجم
 
مرتضی آقاتهرانی، نماینده ادوار هشتم و نهم
 
کمیسیون قضایی و حقوقی 
 
موسی غضنفرآبادی، قاضی ، نماینده ادوار هفتم و هشتم
 
کمیسیون اصل نود قانون اساسی 
 
سید محمد موحد، نماینده ادوار چهارم، پنجم، ششم، هفتم و هشتم
 
نصرالله پژمانفر، نماینده ادوار نهم و دهم
 
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۵۰۲۹


ارسال