دوشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۹ ,13 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۰۰
در گفت و گو با علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان عنوان شد؛
امام خمینی(ره)مرام یک حاکم اسلامی را به همگان نشان داد/رهبر معظم انقلاب بهترین جانشین برای سکان داری نظام مقدس ایران بود
 
علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان با تاکید بر اینکه امام خمینی(ره)مرام یک حاکم اسلامی را به همگان نشان داد، رهبر معظم انقلاب را بهترین جانشین برای سکان داری نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دانستند.
مولوی دوست محمد درواخ امام جمعه اهل سنت شهر کهک شهرستان زهک در گفت و گو با عصرهامون، گفت: یاد امام خمینی (ره ) همواره در بین ملت مسلمان ایران و همه مسلمانان جهان زنده است.

وی افزود: امام راحل یک نهضت عظیم و جهانی را آغاز کردند که پس از ایشان رهبری عاق، فهمیم و خوش فکر نهضت او را بر عهده گرفته است .

مولوی درواخ بیان داشت: امام خمینی (ره) با ایمان و باور به نیروی مردمی انقلابی را شکل داد که امروز باعث افتخار جهان اسلام است.

وی تصریح کرد: آرمان های امام و انقلاب چنانچه راهی به دل جوانان باز کند می تواند مسیر درست و روشن را به آنها نشان دهد.

امام جمعه اهل سنت شهر کهک زهک بیان کرد: اگر امروز انقلاب اسلامی همانند خورشیدی در جهان می درخشد ثمره پیش بردن اهداف امام راحل به دست رهبر معظم انقلاب است.

وی گفت: خصوصیات امام به دلیل مردمی بودن و همچنین استکبار ستیزی باعث شده بود تا محبوبیت بالایی در بین مسلمانان پیدا کنند.

مولی درواخ خاطرنشان کرد: امروز دشمن تمام تلاش خود را بکار گرفته است تا مردم  از آرمان های امام و انقلاب فاصله بگیرند لذا این ما هستیم که می توانیم با اطاعت از ولایت اهداف انقلاب را پیش ببریم.

رهبری هوشمندانه امام خمینی (ره) انقلاب را به ساحل نجات رساند

مولوی مجیب الرحمن رئیسی امام جمعه موقت اهل سنت شهر جالق در گفت و گو با خبرنگار ما، بیان کرد: یکی از ویژیگی های حضرت امام خمینی (ره) این است که گروه ها، احزاب و مذاهب مختلف را به خود جذب و به همه بها داده است.

 وی با اشاره به اینکه حقوق تمامی اقشار جامعه توسط امام خمینی (ره) رعایت می شده است، ادامه داد: همه احزاب، گروه ها و فرق اسلامی و غیر اسلامی به خاطر شخصیت والای حضرت امام (ره) شیفته ایشان شده اند و در کنار ایشان از کیان اسلام و انقلاب دفاع کردند.

 امام جمعه اهل سنت موقت شهر جالق اضافه کرد: انقلاب اسلامی برای تحقق حقوق معنوی و مادی مردم و همچنین برای اجرای حدود و قوانین الهی صورت گرفت که می توان این امر را دلیل ماندگار نهضت امام خمینی (ره) تا به امروز دانست.

مولوی رئیسی افزود: رهبری مدبرانه امام راحل (ره) که عالمی وارسته و فقیهی توانمند و مسلط به به علوم روز و دینی بودند در کنار دیانت، سیاست هم داشت که با رهبری هوشمندانه توانست انقلاب را به ساحل نجات برساند.

وی گفت: در دنیا انقلاب های مختلفتی صورت گرفته اما هیچ کدام مانند انقلاب اسلامی ایران نبوده، چرا که انقلاب اسلامی برای حاکمیت گرفتن دین الهی صورت گرفته است.

امام جمعه موقت اهل سنت شهر جالق خاطر نشان کرد: قبل از انقلاب میان شیعه و سنی اختلاف بوده و همچنان نیز اختلافات فقهی و مذهبی وجود دارد اما دشمنان با  بزرگ نمایی این اختلافات فقهی به دنبال ایجاد افتراق میان مسلمانان بودند اما به برکت انقلاب اسلامی اختلافات از بین رفت که حضرت امام (ره) با ایجاد وحدت و همبستگی میان شیعه و سنی منجر به زندگی مسالمت آمیز میان فرق مختلف اسلام شد.

 مولوی رئیسی با اشاره به اینکه می توان گفت بینش سیاسی مقام معظم رهبری  نشأت گرفته از اندیشه امام خمینی (ره) است، تصریح کرد: تمامی صفات و ویژیگی های حضرت امام (ره) در مقام معظم رهبری دیده می شود که توانسته اند مقابل تمام فتنه ها به ویژه دسیسه هایی که منجر به اختلاف میان شیعه و سنی بگیرند و وحدت و انسجام خوبی را برقرار کرده اند.

وحدت اسلامی مهم‌ترین دستاورد انقلاب اسلامی برای مسلمانان جهان بود

مولوی عبدالواحد بزرگزاده امام جمعه موقت اهل سنت چابهار در گفت و گو با خبرنگار ما،  ضمن تسلیت به مناسبت فرارسیدن سالروز رحلت جانسوز و ملکوتی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) به ملت شریف ایران و با تاکید بر اینکه ایشان در قرن اخیر به عنوان تاثیر گذار ترین فرد معرفی می شود بیان کرد: ایشان بزرگ‌ترین احیاگر تفکر و ارزش‌های اسلامی هستند و چهره واقعی اسلام را پس از قرن ها به جهان تشنه عدالت نشان داد و آنچه را بیدارگرایان اسلامی فقط تبلیغ می‌کردند، امام خمینی(ره) در صحنه عمل پیاده کرد.

وی ادامه داد: امام خمینی (ره) باعث بوجود آوردن انقلابی شد که با این عظمت و هیبت در دنیا حرفی داشته باشد و به گونه ای که در جهان اسلام برخی از این تحول عظیم، به عنوان انقلاب امام خمینی یاد می کنند.

امام جمعه موقت اهل سنت چابهار با اشاره به اینکه امام خمینی (ره) درس بزرگی به همه کشورها و جوامع داد و در تاریخ جاودانه خواهد ماند افزود: انقلاب ایران در تاریخ نقطه عطفی است برای مردمی که همیشه زیر بار ظلم و استبداد بودند و ایشان عدالت اجتماعی را در جامعه گسترش داد و در راه مقابله با ظلم و استبداد ایستادگی کرد همانطور که ملاحظه می کنیم جهان از این انقلاب الگوبرداری می کند.

وی با بیان اینکه امام انقلابی را از توده مردم مستضعف و محروم جامعه آغاز کرد گفت: امام خمینی از همان ابتدا و در دوران جوانی آغازگر انقلابی باشکوه بود و در این مسیر مشقت های زیادی را تحمل کرده بود و پیام این مقاومت به ملت ایران این بود که برای رسیدن به هدف بزرگی چون تحقق جمهوری اسلامی ایران باید سختی‌های زیادی را تحمل کرد و ایشان همیشه مدافع مردم مظلوم و بی دفاع در مقابل ظلم و روزگویی بود.

مولوی بزرگزاده با بیان اینکه دشمنان از صدر اسلام تاکنون درصدد ایجاد اختلاف و نزاع بین مسلمانان هستند اذعان کرد: آن حضرت انقلابی را به وجود آورد که دین را زنده کرد و سبب شد که دین مبین اسلام بر سر زبان‌ها بیفتد و از سوی دیگر امام خمینی (ره) سبب شدند که مستضعفان به حرکت درآمده و بدانند که نباید در مقابل مستکبران و ظالمان سکوت کرد.

 وی گفت: تقویت وحدت و حفظ آن، سبب سربلندی و پیروزی امت اسلامی، مسلمانان و مأیوسی و ناامید شدن دشمنان شده است.

امام جمعه موقت چابهار عنوان کرد: امام خمینی (ره) به زورگویان و متجاوزان جهان ثابت کرد، که اگر امت‌های اسلامی با یکدیگر متحد باشند، هیچ قدرتی نمی‌تواند به آنها ستم بکند و بزرگ‌ترین درس امام برای ملت‌های جهان، آزادگی و شرافت انسانی بود که قبل از انقلاب آزادگی و شرافت از مردم گرفته‌شده بود.

وی خاطرنشان کرد: امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران الگوی جهان اسلام است و یکپارچگی و امنیت را بوجود آورده است که باید قدر آن را بدانیم و قدردان امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب باشیم.

امام خمینی (ره) مرام یک حاکم اسلامی را به همگان نشان داد

مولوی بلال مقدسیان در گفت و گو با خبرنگار ما، با اشاره به سی و یکمین سالروز ارتحال ملکوتی امام خمینی(ره)، بیان کرد: بنیان گذار انقلاب با مقابله در برابر زیاده خواهی و قلدری كشورهای غربی و ستم طاغوتیان، جمهوری اسلامی و نظام مردم سالاری دینی را در كشور حاكم كرد.

وی ادامه داد: مردم باید به وصیت نامه حضرت امام خمینی (ره) که پر از حکمت ها و اندرزهای فراوان است، عمل كنند و در مسیر زندگی خود از آن بهره مند شوند.

مولوی مقدسیان گفت: بنیان گذار فقید انقلاب اسلامی احیاگر نهضت اسلامی در قرن های حاضر بوده است و در حقیقت ایشان مرام و مسلک واقعی یک حاکم اسلام ناب محمدی را به همگان نشان داد.

امام جمعه اهل سنت اسفند دلگان افزود: پس از رحلت ایشان، رهبر معظم انقلاب سكاندار نظام شدند و همانند امام راحل (ره) در برابر توطئه های منطقه ای، بین المللی و تحریم ها ایستادگی كرده است.

وی اضافه کرد: مقام معظم رهبری همان راه و صراط مستقیم امام خمینی (ره) را پیش گرفته و به درستی سکان نظام اسلامی را در تلاطم حوادث این دوران، هدایت می کنند.

امام جمعه اهل سنت اسفند دلگان خاطرنشان کرد: اطاعت از مقام معظم رهبری نه تنها به همه ایرانیان بلکه بر همه‌ مسلمانان سراسر دنیا الزامی و اجرای فرامین ایشان هم لازم الاجرا است.

حیات بخشی به اسلام و جامعه اسلامی دستاوردهای بزرگ امام (ره) بود

خلیل رسولی زاده، امام جمعه موقت اهل سنت ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار ما، بیان کرد: یکی از با ارزش ترین دستاوردهای امام خمینی(ره) زنده کردن اسلام در ایران بود. امام راحل قبل از انقلاب مجاهدت های فراوانی داشت که به وسیله رژیم ستم شاهی مورد ظلم واقع شد و سپس تبعید شد. با وجود آن همه مشکلات و معضلات سر راهش توانست دل مردم را به دست بیاورد.
 
وی افزود: بنیان گذار انقلاب اسلامی توانست با حکومت ستم شاهی که قدمتی دو هزار ساله داشت در مدت زمان کم با کمترین تجهیزات مبارزه کند و اسلام را زنده نگه دارد که این امر یکی از الطاف الهی بود.
 
امام جمعه موقت اهل سنت ایرانشهر ادامه داد: امام خمینی(ره) انقلابی آورد که در هیچ جا دنیا نظیر ندارد و این انقلاب همچنان ادامه دارد.
 
وی تصریح کرد: انقلاب اسلامی با وجود جانشین بر حق امام راحل همچنان پایدار است و مقام معظم رهبری ادامه دهنده راه ایشان هستند.
 
رسولی زاده گفت: امام خمینی(ره) در ۸ سال دفاع مقدس تمام مشکلات و معضلات را به جان خرید و با مدیریت صحیح و تدابیر به موقع توانست ملت و کشور را حفظ کند.
 
وی عنوان کرد: جمهوری اسلامی ایران در واقع مکانی برای انقلاب خواهان اسلام است‌ و جایگاه آن بسیار والا است و هیچ چیز بر آن برتری ندارد.

بزرگ ترین و اصلی ترین رسالت یاران امام خمینی ادامه دادن راه و منش ایشان است 

نذیر احمد سلامی، نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری در گفت و گو با خبرنگار ما، بیان کرد: امام خمینی (ره) دارای شخصیتی استثنایی بود و یکی از کارهای با ارزش امام راحل این بود که ملت ایران را از بند استعمارگران و استکبار نجات داد و توانست انقلابی ایجاد کند که در همه جهان همتا و نظیری  نداشته باشد.
 
وی افزود: اگر به تاریخ نگاه تقابلی بیندازیم آن چه کاملا مشهود می باشد این است که تاکنون هیچ انقلابی در کشورهای اسلامی و غیر اسلامی با سرعت و اجماع انقلاب جمهوری اسلامی ایران محقق نشده است.

نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: امام خمینی(ره) از سال ۴۲ تا ۵۷ با دشمنان نظام اسلامی مبارزه کرد و سپس به پیروزی رسید و توانست انقلاب را به ثمر برساند.

وی عنوان کرد: کارنامه اقدامات و فعالیت های استثنایی و درخشان امام راحل در تاریخ به ثبت رسیده است.
 
سلامی با اشاره به رحلت امام خمینی(ره) در۱۴ خرداد سال ۶۸؛ تصریح کرد: وقتی شخصیت های بزرگ از دنیا می روند، هیچ وقت یاد و خاطره آنان فراموش نمی شود و افکار و اندیشه شان همچنان باقی می ماند‌.
 
وی گفت: همچنان افکار، اندیشه و راه و منش امام خمینی(ره) ماندگار است و مردم می توانند از این شخصیت بسیار والا الگو بگیرند و مسیرش را ادامه بدهند که با انجام این عمل انقلاب را به اهدافش می رسانند.
 
این مقام مسئول خاطر نشان کرد: هر سال ملت ایران در روز ۱۴ خرداد ضمن اظهار تاسف و تامل ار رحلت امام خمینی(ره) یاد و خاطره ایشان را زنده نگه می دارند.
 
وی اذعان کرد: ۱۴ خرداد بهترین ابزاری است  که می توان در این روز افکار، راه و منش انقلابی و اسلامی امام راحل را برای نسل آینده بازگو کرد و دستاوردهای ایشان توسط ملت ایران هیچ زمان به فراموشی سپرده نمی شود.انتهای پیام/

 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۵۰۳۳


ارسال