جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰ ,30 July 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۰۰
در راستای معرفی زندگی رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران؛
نگاه ویژه امام به استکبارستیزی در الویت برنامه‌های صدا و سیما قرار گرفت/کتابخانه بهترین مکان برای معرفی سیره امام خمینی(ره) است
 
امسال نگاه ویژه امام خمینی(ره) در مسئله استکبارستیزی در برنامه‌های صدا و سیمای سیستان و بلوچستان مورد توجه برنامه‌سازان قرار گرفته است تا رهبر کبیر انقلاب بیش از پیش به همگان معرقی شود.
به گزارش عصرهامون، امام خمینی(ره) در طول دوران حیات پربرکت خود، تأثیرات شگرفی را در اذهان و افکار عمومی جهان ایجاد کردند و یاد و راه ایشان تا همیشه از ذهن تاریخ پاک نخواهد شد.

امام خمینی(س) با خضوع و ویژگیهای منحصر خود، دین اسلام را زنده و ترس از نیروهای شیطان را از دل و جان مستضعفان بیرون کردند؛ و این امر تنها شامل جهان اسلام نشد؛ بلکه تمام جهان بشری را در برگرفت.

تأثیرات افکار و اقدامات خمینی کبیر(ره) مسلمان و غیر مسلمان و حتی مخالفان انقلاب اسلامی را تحت تاثیر قرار داد به طوری که زبان به تمجید این شخصیت الهی گشودند و در مقابل عظمت و حیات طیبه امام راحل سر تعظیم فرود آورده و از او به‌نیکی یاد می‌کنند.

نگاه ویژه امام به استکبارستیزی در الویت برنامه‌های صدا و سیما است

مهرداد وزیری مهر معاون سیمای استان سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار ما، بیان کرد: هر ساله در سالروز ارتحال بنیانگذار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی(ره) دو برنامه میزگرد و گفت و گوی زنده با حضور کارشناسان و علما برگزار می شود و به موضوعات مختلفی از قبیل نقش و جایگاه امام خمینی(ره) در پیروزی انقلاب پرداخته می شود.

وی افزود: امسال نیز این میزگردهای سیاسی از شبکه هامون در دو برنامه 30 دقیقه ای پخش خواهد شد و نگاه ویژه امام خمینی(ره) در مسئله استکبارستیزی در این برنامه‌ها مورد توجه برنامه‌سازان قرار گرفته است.

وی خاطرنشان کرد:همچنین در این قبیل برنامه ها سعی شده تا به دیدگاه های حضرت امام خمینی(ره) درباره اهمیت نقش مردم در تعیین سرنوشت سیاسی کشور، خودکفایی، تولید ملی پرداخته شود.

وزیری مهر تاکید کرد: بازخوانی بخش هایی از وصیت نامه الهی و سیاسی امام خمینی(ره) یکی دیگر از موضوعاتی است که در شبکه هامون مورد توجه قرار گرفته است.

وی ساخت برنامه های تلوزیونی را در معرفی شخصیت امام راحل بسیار موثر دانست و اذعان کرد: بدون شک ساخت برنامه هایی که شخصیت والا و جهانی امام خمینی(ره) را به نسل جدید معرفی کند در اعتلای فرهنگی کشور و تبیین اندیشه های امام راحل در بین نسل جوان موثر است.

وی ادامه داد: تاکنون مستند یا فیلم کوتاه یا بلند در راستای زندگی امام راحل در استان ساخته نشده است و علت اصلی این موضوع نیز کمبود اعتبار و تجهیزات برای چنین کاری در استان است.

وجود1900 جلدکتاب خواندنی برای آشنایی با سیره و شخصیت امام خمینی(ره)

معاون اداره کل کتابخانه های عمومی سیستان و بلوچستان نیز در این باره به خبرنگار ما گفت: تعداد۱۰۰ عنوان کتاب بامحورامام خمینی(ره)، زندگی نامه ایشان،اندیشه ها و دیدگاه ها،خاطرات شخصیت ها از امام خمینی ( ره) در کتابخانه های عمومی استان موجود می باشد.

وی افزود: اگر بخواهیم میانگین موجودی نسخ در۶۱ باب کتابخانه ی عمومی استان را بیان کنیم حدود ۱۹۰۰ نسخه کتاب درباره امام خمینی در این کتابخانه موجود است، اما درکنار این کتب، ۶۰ عنوان کتاب از تالیفات شخصی ایشان نیز در کتابخانه ها موجود است که در مجموع حدود 1500 نسخه کتاب در کتابخانه های عمومی استان در این راستا وجود دارد.

محمد اصغری افزود:امروز ضرورت شناساندن اندیشه های حضرت امام خمینی (ره) به عنوان یک شخصیت برجسته مذهبی و سیاسی و همچنین یک رهبر نمونه ، عارف و صاحب اندیشه ناب بیش از پیش برای هر ایرانی و هر مسلمان به عنوان وظیفه احساس می شود.

وی خاطرنشان کرد: نهاد کتابخانه های عمومی هر ساله برنامه های متنوعی را برای اقشار مختلف جامعه بالاخص نسل جوان اجرا می کند که امسال بدلیل شرایط به وجود آمده به واسطه ی بیماری کرونا شیوه ی اجرای آن تغییر کرده و بیشتر در فضای مجازی اجرا می شود.

اصغری اذعان کرد: برگزاری نشست های مجازی کتاب خوان و معرفی آثار حضرت امام (ره) ، بازنمایی منابع کتابخانه ها از طریق برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب، معرفی کتاب های مرتبط با موضوع در فضای مجازی، برپایی جلسات شعر خوانی در محافل ادبی و به صورت مجازی، برگزاری برنامه های فرهنگی بصورت مشارکتی و جلسات مجازی نقد و بررسی و رونمایی کتاب از منابع مرتبط از جمله برنامه ها در ایام ارتحال امام خمینی(ره)  است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۵۰۳۴


ارسال