جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ ,22 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۰۰
گزارشی از تلخ ترین خبر قرن برای ساکنین سیستان و بلوچستان؛
خبر ارتحال بنیانگذار انقلاب دردناک و حزن آلود بود/ نرسیدن به مراسم تشییع امام خمینی(ره) بزرگترین حسرت یک بلوچ
 
رستم بامری از اهالی دلگان شنیدن خبر ارتحال بنیانگذار انقلاب را به عنوان دردناک ترین خبر و نرسیدن به مراسم تشییع امام خمینی(ره) در تهران را بزرگترین حسرت زندگیش میداند.
به گزارش عصرهامون به نقل از صدای بلوچ، ارتحال امام خمینی (ره) در سال ۱۳۶۸ مهمترین و برای عده ای هم غم انگیزترین خبر قرن بوده است؛ پس از شنیدن خبر فوق عده ای زیادی راهی تهران شدند تا در مراسم عزاداری بنیان گذار انقلاب اسلامی شرکت کنند و عده زیادی هم در همان شهر و روستای خود به عزاداری پرداختند.

نرسیدن به مراسم تشییع امام خمینی(ره) بزرگترین حسرت یک بلوچ

رستم بامری یکی از اهالی منطقه دلگان در گفتگو با خبرنگار ما، بیان کرد: شنیدن خبر ارتحال مرجع دینی و بنیان گذار انقلاب اسلامی برای همه در سراسر ایران اسلامی بسیار تلخ و دردناک بود.

وی ادامه داد: برای اولین بار خبر ارتحال امام خمینی (ره) را از رادیو شنیدم، تا چندین ساعت در بهت و سردرگمی این خبر حزن آلود و ناراحت کننده به سر می‌بردم.

بامری عنوان کرد: بعد از شنیدن این خبر، به همراه چند نفر از دوستانم دنبال رفتن به تهران و شرکت در مراسم تشییع و خاکسپاری بنیان گذار انقلاب اسلامی بودیم.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه در آن سال ها وسیله نقلیه برای تهران بسیار کم و کمیاب بود، روز بعد با اتوبوس ایرانشهر را به مقصد تهران ترک کردیم اما زمانی رسیدیم که مراسم تشییع و خاکسپاری انجام شده بود.

بامری گفت: بزرگترین حسرت در زندگیم همین نرسیدن به مراسم تشییع و خاکسپاری امام خمینی (ره ) بود، گرچه پس از آن تا هفتمین روز مراسم بنیان گذار انقلاب اسلامی در تهران بودیم.

وی افزود: هم در مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) شرکت کردم و از آن به بعد سعی کرده ام تا در تمامی مراسماتی که در سالروز ارتحال ایشان برگزار می شود، حضور داشته باشم.

بامری خاطرنشان کرد: این دومین حسرتی است که امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا نمی توانم در مراسم سالگرد امام خمینی (ره) در تهران حضور داشته باشم.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۵۰۳۵


ارسال