دوشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۹ ,13 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۳۲
امام جمعه اهل سنت میرجاوه عنوان کرد؛
مردم سالاری دینی زاییده اندیشه امام راحل است/ ارتحال امام داغی بزرگ بر قلب تمام مسلمانان بود
 
مولوی عبدالرحیم ریگیان پور گفت: امام خمینی(ره) همهمه ای در جهان ایجاد کرده بود و خبر ارتحال ایشان داغی بزرگ بر قلب تمام مسلمانان بود.
به گزارش عصرهامون، مولوی ریگیان پورامام جمعه اهل سنت شهرستان میرجاوه در گفت و گو با زاهدنیوز، بیان کرد: امام خمینی در طول مبارزات خود بر علیه ظلم و ستم رژیم شاهنشاهی سختی های بسیاری را متحمل شدند و فرزند برومند خود را در راه حفظ اسلام و پیروزی انقلاب فدا کردند.

وی افزود: امام خمینی سربلندی و بالندگی را برای ایران اسلامی به ارمغان آورد و اندیشه و تفکر امام خمینی تفکری توحیدی و دینی است، ساده زیستی، استکبار ستیزی، مبارزه با ظلم از ویژگی های شخصیتی امام(ره) بود، اندیشه ایشان بایدبه نسل جدید منتقل شودتا جلوی هجمه های فرهنگی دشمنان گرفته شود.

وی خاطرنشان کرد: تمام اندیشه و تفکرات امام خمینی(ره) را میتوانیم در رهبرمعظم انقلاب مشاهده کنیم و دموکراسی اسلامی امروز و مردم سالاری دینی و اندیشه نه شرقی و نه غربی زاییده اندیشه و تفکرات امام راحل است.

وی با بیان اینکه بیعت با رهبر معظم انقلاب بیعت با امام راحل است، ادامه داد: رهبر معظم انقلاب ادامه هنده راه امام راحل هستند و بیانات و نصایح ایشان باید سرلوحه کار ما در امور مختلف قرار بگیرد چراکه تنها راه برون رفت کشور از مشکلات، اندیشه امام راحل و تبعیت از مقام معظم رهبری است که ادامه دهنده این اندیشه و تفکر هستند.

وی با بیان حال و هوای خود در روز ارتحال امام خمینی(ره)، تاکید کرد: در زمان رحلت امام در خارج از کشورزندگی و تحصیل می کردم روزنامه های پاکستانی از امام به عنوان مردی بزرگ در جهان یاد می کردند و سیاسیون پاکستان همواره سعی داشتند از انقلاب ایران اسلامی به عنوان الگو بهره ببرند.

مولوی ریگیان پور عنوان کرد: مذهبیون آن کشور نیز رفتار و سلوک حضرت امام را الگو قرار داده بوند و امام خمینی(ره) همهمه ای در جهان ایجاد کرده بود و خبر ارتحال ایشان داغی بزرگ بر قلب تمام مسلمانان بود و حتی مسلمانان پاکستانی نیز در این غم عزاداری می کردند.

انتهای پیام//
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۵۰۴۱


ارسال