سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ ,7 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۰۸
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان خبر داد؛
بهره مندی از مزایای قوانین مناطق آزاد در بزرگترین بندر اقیانوسی کشور/ هم افزایی بندر و منطقه آزاد چابهار برای بهره گیری صاحبان کالا و فعالین
 
بهروز آقایی گفت: در حال حاضر فعالین اقتصادی و صاحبان کالا از مزايای قانون مناطق آزاد بهره مند هستند و مشکلی در ارائه خدمات تخصصی دریایی و بندری، وجود ندارد.
به گزارش عصرهامون، بهروز آقایی؛ مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران بیان کرد: خطوط  کشتیرانی و صاحبان کالا که اقدام به جابجایی کالا از طریق بندر چابهار می نمایند، علاوه بر بهره مندی از تخفيفات منطقه آزاد در ترخیص کالاهای تجاری ، مشمول تخفیف‌های ویژه در تعرفه‌های دریایی و بندری  وارده بر کالا و کشتی نیز می‌شوند که موجب کاهش هزینه تمام شده واردات، صادرات و ترانزیت کالا خواهد شد.

وی ادامه داد: این تخفیفات  شامل  عوارض و هزینه های وارده بر کشتی، هزینه‌های انبارداري و باربری کالا می باشد.

به گفته این مقام مسئول، در حال حاضر بستر مناسب بهره گیری تجار و صاحبان کالا از مزايای قانون تبدیل بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری به منطقه آزاد فراهم گردیده است. لذا مسئولان این اداره کل و منطقه آزاد در حال ایجاد فرآیندی برای هم افزایی و تقریب بیشتر  در افزایش بهره گیری ذینفعان  از این مزایا هستند. مطمئنا هدف مشترک کلیه مدیران تسهیل و تسریع جریان ورود خروج کالا، کاهش هزینه های سرمایه گذاری و از همه مهمتر رضایتمندی مشتریان و ذینفعان بندری و اقتصادی خواهد بود که برآیند کلیه بسترهای نرم افزاری، فرآیندی و سخت افزاری توسعه منطقه و بهره مندی مردم از امکانات موجود خواهد بود لذا هیچ اختلافی در حاكميت و اجرای  امور تخصصي وجود ندارد.

آقایی تصریح کرد: میانگین تخفیف 70  درصدی در کلیه ردیف های حقوق و عوارض بندری وارد بر کشتی های کانتینری در صورت ایجاد خط منظم کشتیرانی ، تخفیف حداقل 30 درصد در هزینه های تخلیه و بارگیری کانتینر (THC) نسبت به سایر بنادر جنوبی کشور از جمله مزایای انتخاب این بندر  برای صاحبان کالا و  خطوط کشتیرانی است.

وی اذعان کرد: تخفیف 75 درصدی در انبارداری کانتینرهای وارداتی و 85 درصد در انبارداری کانتینرهای صادراتی،  تخفیف 30 درصدی در هزینه باربری و انبارداری وارده بر کالاهای غیر کانتینری نسبت به سایر بنادر کشور از دیگر مزایای این بندر استراتژیک است.

انتهای یپام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۵۰۶۸


ارسال