سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ ,7 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۳۴
امام جمعه شهرستان چابهار:
خبر ارتحال امام درد بزرگی برای ملت ایران بود/ اقتدار رهبرانقلاب بزرگترین دلگرمی ما بعد از امام راحل است
 
حجت الاسلام سید محمد موسوی گفت: خبر ارتحال امام برای ما که بارها خدمت ایشان رسیده بودیم و امام را می‌شناختیم یکی از سخت ترین روزها بود.
به گزارش عصرهامون، حجت الاسلام سید محمد موسوی؛ امام جمعه شهرستان چابهار در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران با اشاره به اینکه فوت امام خمینی (ره) از بدترین اخباری بود که قابل توصیف نیست بیان کرد: نگران کننده تر، ناامیدکننده تر و مصیبت بار تر از این خبر نبود هر کس در آن زمان از پیر و جوان زن و مرد خودش را یتیم احساس می کرد روز بسیار سخت و مصیبت باری بود کسی باور نمی کرد.

وی ادامه داد: امام در قلب های این ملت بود لذا همه وجود و جان یاران در سوگواری امام بود به نظر من آن مصیبت و داغ را نمی شود توصیف کرد همان لحظات اول که از طریق صدا و سیما این خبر پخش شد مردم به مساجد آمدند و مشغول عزاداری شدند.

امام جمعه چابهار افزود: خیلی از مردم در شهر چابهار در آن زمان برای شرکت در مراسم تدفین امام عازم تهران شدند، خیلی ها که ماشین داشتند رایگان می بردند و مردم امکاناتی که داشتند به میدان آوردند و مردم با هم همدل بودند.

وی گفت: دشمن فکر می‌کرد که با ارتحال امام انقلاب دچار انزلال می شود اما ملت با آن آموزه هایی که از امام آموخته بودند با همه وجودشان از انقلاب نگهداری کردند همه مردم با هم اتحاد داشتند چرا که یکی از آرمان‌های امام وحدت کلمه بود وفات امام این اتحاد را صد چندان کرد در چابهار در تمامی مساجد و مدارس مردم مشغول سوگواری بودند شیعه و سنی در مراسمات شرکت می‌کردند مانند عزاداری امام حسین (ع) که نذورات می دادند از مردم پذیرایی می کردند.

حجت الاسلام موسوی با اشاره به ویژگی های امام خمینی (ره) تصریح کرد: ویژگی های امام همانند پیامبر اسلام بود چرا که راه امام همان راه پیامبر است، امام همیشه شعارشان این بود که خواهان اسلام ناب محمدی هستیم همان طور که پیغمبر در آغاز اسلام با جمعیت کم و تنهایی توانست یک اسلام به این بزرگی را تشکیل دهد امام هم با اقتدا به پیغمبر نه اقتدا لفظی بلکه با عمل و کردار و مردمی بودنشون در قلب و جان مردم جا پیدا کرد و این انقلاب را شکل داد.

وی ادامه داد: امام در یکی از سخنرانی هایش می فرماید خاک بر سر من که من بخواهم از این انقلاب شما به نفع خودم بهره برداری کنم و مردم این را کرده بودند و دیدند که امام یک زندگی بسیار مردمی داشتند.

امام جمعه چابهار گفت: از ویژگی های امام ظلم ستیزی و عدالت خواهی بود و در یک کلمه می گفت: <<به من خادم بگویید نه رهبر >> و این ویژگی ها بود که امام را به عزت رساند مهمترین درس امام ایستادگی و مقاومت بر خواسته‌های خود بود.

وی اذعان کرد: اگر امروز دنیا شعار حقوق بشر سر می دهد اینها همه دروغ هستند در آمریکا که خودشان را مهد آزادی می‌دانند نژادپرستی چه غوغایی می کند امام درس مقاومت را به مردم داد که مردم برای سرنوشت خود تصمیم بگیرند.

حجت الاسلام موسوی افزود: امام خمینی (ره) مردم سالاری و حقوق بشر واقعی را در این کشور نهادینه کرد در بیش از گذشت چهل سال انقلاب چندین انتخابات تشکیل شده که مردم سرنوشت را خودشان انتخاب کردند همه ما راه و فکر امام را باید ادامه دهیم.

وی خاطرنشان کرد: وصیت نامه سیاسی امام خمینی (ره) یک منشور واقعیست که اگر ما عمل کنیم کشور بیمه است و حرف آخر؛ از راه و الگوبرداری از امام خارج نشویم و در عمل در راه امام باشیم.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۵۰۷۲


ارسال