دوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۹ ,6 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۴۳
یک کارشناس سیاسی؛
ایمان راسخ امام (ره) و خون شهیدان در صحنه؛ عوامل پیروزی انقلاب بود/ آمریکا ویران کننده جهان رسوا شد
 
سعید محمدی صادق با بیان این که آمریکا توان مقابله با ایران را ندارد، گفت: اعتقاد راسخ امام خمینی (ره) و خون شهیدان توانستند شجره طیبه درخت انقلاب را حفظ کنند.
به گزارش عصرهامون، سعید محمدی صادق، استادیار دانشگاه سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار پهره با تسلیت فرا رسیدن ارتحال حضرت امام خمینی (ره) بیان کرد: امام راحل یک سیاست گذار اسلامی بود و آن وعده ای که خدواند متعال در قرآن در زمینه این که حکومت و آینده دنیا در دست صالحان و مسلمانان خواهد بود اشاره کرده، به وسیله ایشان محقق شد.
وی افزود: قطع به یقین ادامه دهندگان راه امام خمینی(ره) باید به نظر قاطع ایشان در رابطه با اسلام برسند و و در طول مسیر دچار شک و تردید نشوند؛ هر چند گاهی اوقات دچار شبهاتی می شوند.
این استادیار دانشگاه سیستان و بلوچستان ادامه داد: برخی اعتقاد داشتند که انقلاب اسلامی ایران ممکن است به انحراف کشیده شود یا مسیر انحرافی را طی کند اما درایت و هوشیاری حکیمانه امام راحل و جانشین ایشان حضرت آیت الله خامنه ای باعث شد تا همچنان جمهوری اسلامی ایران پیشرفت داشته باشد و توطئه های دشمنان را خنثی کنند.
وی در ادامه عنوان کرد: امام خمینی (ره) در ادامه راه و مسیر انقلاب اسلامی آرمان های اصلی را که مد نظر قیام ۱۵ خرداد بود را دنبال کردند و نگذاشتند فلسفه اصلی قیام فراموش شود و به انحراف کشیده شود.
محمدی صادق اضافه کرد: اگر دقت کنیم متوجه می شویم در کل دنیا وعده ای که در قرآن آمده است که ظلم پایدار نمی ماند، حقیقت دارد و رهبرانی چون امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری به این نتیجه رسیدند که ظلم و ستم باقی نمی ماند علی الخصوص ظلمی که علیه کشورهای اسلامی باشد.
وی در تکمیل مطلب فوق؛ تصریح کرد: ظلمی که براساس بی عدالتی مانند رنگ، نژاد، پوست باشد اصلا پایدار نخواهد بود.
این مقام مسئول گفت: اکنون با تنش ها و بحران های زیادی از سو آمریکا روبرو هستیم که عده ای از آقایان سیاست مدار عنوان می کنند که این مشکلات مربوط به بحران کرونا است؛ اما اعتقاد من بر این است که با این کارها چهره ظالمانه آمریکایی ها کاملا برای همه دنیا آشکار شده و این داستان داستانی نیست که بخواهند در مقابلش مقاومت کنند چون این یک وعده به حکومت مستضعفان می باشد.
وی بیان کرد: هر کس در دین خودش دارای اعتقاداتی می باشد و با این اوصاف من فکر نمی کنم فلسفه قیام ۱۵ خرداد این بوده که به انحراف کشیده شود یا در واقع قیامی ابتر و ناقص باقی بماند ولی چون شخصی با اعتقاد راسخ پشت این صحنه بود و خون های زیادی برای به ثمر نشستن درخت انقلاب ریخته شد که نتیجه پیروزی انقلاب اسلامی ایران شد.
محمدی بیان کرد: برخی اعتقاد دارند آمریکا به عنوان کشور ابر قدرت مطرح می شود و توان مقابله با کل دنیا را دارد اما آمریکایی ها در برابر ایران به زانو در آمدند.
محمدی با بیان این که یک ویروس ۵ گرمی کل دنیا را گرفتار خود کرده و در واقع این وعده ای بوده است که باید مقرر می شده، اذعان کرد: داستان قلدری آمریکا مربوط به تفکر فلسفه اسلامی است که اعتقاد راسخ امام خمینی (ره) و خون شهیدان توانستند شجره طیبه درخت انقلاب را حفظ کنند.
این استادیار دانشگاه سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: آمریکا عنوان می کند ایران حق ندارد در آبراه های مختلف و با سایر کشورها مراودات داشته باشد اما آمریکایی ها نمی توانند هیچ قدمی در برابر ایران بردارند.
وی در ادامه عنوان کرد: اکنون ۵ ناوگان نفت کش ایران در کشور دیگر کار خود را به خوبی انجام می دهد و آمریکا هیچ اقدامی نمی تواند انجام دهد و اگر با تصور ساده و ابتدایی نگاه کنیم که آنان می توانستند ما را بزنند اما نزدند در واقع در حد توان آمریکایی‌ها نیست و وعده در جابه جایی که باید به کمک صالحات اتفاق بیفتد کم کم محقق می شود.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۵۰۹۲


ارسال