شنبه ۱۴ تير ۱۳۹۹ ,4 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۱
گزارشی از یک واقعه تلخ؛
رحلت امام راحل برای ملت ایران گران تمام شد/ متبلور شدن خط و مش امام خمینی(ره) در وجود رهبری
 
سرپرست دفتر شورای نگهبان ایرانشهر با بیان این که فکر و خط امام در وجود مقام معظم رهبری متبلور است‌؛ گفت: رحلت حضرت امام خمینی (ره) برای ملت ایران بسیار سخت وگران تمام شد.
به گزارش عصرهامون به نقل از پهره؛ امام خمینی در روز بيستم جمادى الثانى 1320 هجرى قمرى مطابق با 30 شهريـور 1281 هجرى شمسى در شهرستان خمين از توابع استان مركزى ايران در خانواده اى اهل علـم و هجرت و جهاد پـاى بـر خـاكدان طبيعت گذاشت و در 14 خرداد سال 1368 هجری شمسی به ملکوت پیوست.
در همین راستا موسی سجادی؛ یکی از اهالی شهر ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار پهره بیان کرد: در زمان ارتحال حضرت امام خمینی رحمت الله علیه بنده دانشجو دانشگاه فرهنگیان زاهدان بودم و در روز ۱۴ خرداد سال ۶۸ ناگهان صدای ضجه دانشجویان در سالن و کلاس ها بلند شد و آن موقع من ماجرا را از دوستانم جویا شدم، گریه و ناله آنان به نحوی بود که نمی توانستند موضوع را بیان کنند و حرف بزنند.
وی افزود: در روز چهاردهم خرداد سال ۶۸ دانشگاه فرهنگیان سیستان و بلوچستان یکپارچه اعضا شد و بسیاری از دانشجویان جهت شرکت در تشییع جنازه از زاهدان به تهران رفتند.
سجادی؛ یکی از اهالی ایرانشهر ادامه داد: در آن زمان رحلت امام راحل برای هرکدام از ما به گونه‌ای بود که انگار عزیزترین کس خود را از دست داده ایم. اما با از دست دادن ایشان فکر، اندیشه و مسیرشان فراموش نشد.
سجادی عنوان کرد: فکر و خط امام در وجود مقام معظم رهبری متبلور است‌. غم از دست دادن امام راحل دنیا را متحول کرد به گونه ای که خط و مش جدبد در جهان ایجاد شد.
سرپرست دفتر شورای نگهبان ایرانشهر با اشاره به این که رحلت امام خمینی(ره) برای مردم ایران بسیار سخت و گران تمام شد؛ تصریح کرد: در زمان رژیم منحوس طاغوت ارزش انسان ها به انسانیت نبود بلکه مسائل مادی گرایی و لیبرالی گرایی مهم بود و مد نظر قرار می گرفت.
وی گفت: امام خمینی(ره) با کمترین تجهیزات و به موقع توانست مقابل دشمنان ایران بایستد و با آنان مقابله کند و اقدامات امام راحل به ثمر بنشیند و انقلاب اسلامی به تمام دنیا صادر شود که صدور این انقلاب با فکر و اندیشه ایشان و پیروانش چون امام خامنه ای میسر شد.
سجادی در ادامه تصریح کرد: در روزهای قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ابرقدرت آمریکا بود اما امروزه این کشور ذلیل است که سیاهپوستان در کاخ پرچم آنان را به آتش می کشند‌.
این مقام مسئول با اشاره به این که افکار و اندیشه امام راحل و خون شهدا بستر ایجاد انقلاب اسلامی بود؛ خاطر نشان کرد: در دنیای امروز ابر قدرت ایران است و راه و مسیر انقلاب اسلامی همچنان با حضور رهبری حکیمانه امام خامنه ای ادامه دارد.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۵۱۰۹


ارسال