سه شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹ ,14 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۴۱
معضل خاموشی و افت ولتاژ در دمای 45درجه ای جنوب شرق کشور؛
کولرهای آبی پاسخگوی گرمای شدید و هوای شرجی نیست/ داستان تکراری افت ولتاژ برق در روستاهای سیستان و بلوچستان پایان ندارد
 
گرمای شدید و هوای شرجی از یک سو و افت ولتاژ برق از سویی دیگر موجب بروز مشکلات فراوانی برای اهالی مناطق روستایی سیستان و بلوچستان حتی تعطیلی مراکز تولیدی این استان شده است.
به گزارش عصرهامون به نقل از صدای بلوچ، با آغاز فصل بهار، هوای شهرستان دلگان و اکثر نقاط استان سیستان و بلوچستان هم گرم و هر چه به تابستان نزدیکتر می شویم هوا هم به شدت گرمتر می شود به گونه ای که اکثر روزها دماسنج ها بالای ۴۶ و یا حتی از 50 درجه هم عبور می کند.

گرمای بالا از یک طرف و هوای شرجی و رطوبتی شهرستان دلگان و اکثر نقاط جنوبی سیستان و بلوچستان از طرف دیگر موجب شده که مردم از کولرهای گازی برای محل سکونت خود بکنند، به گونه ای که کولرهای آبی به هیچ وجه پاسخگو نیست.

با این حال افت ولتاژ برق در اکثر روستاهای و مناطق شهری دلگان سیستان و بلوچستان موجب شده که مردم در اکثر روزهای بهار و تابستان با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم کنند و از نعمت برق به خوبی بهره نبرند.

کولرهای آبی پاسخگوی گرمای هوای دلگان نیست

امیری یکی از اهالی محله زیباشهر اسفند بخش جلگه چاه هاشم دلگان در گفتگو با خبرنگار ما، بیان کرد: اغلب ظهرهای بهار و تابستان به دلیل افت ولتاژ برق در این محله، کولرهای گازی پاسخگو نیست و به اصطلاح عامیانه«زیربار» نمی رود.

وی ادامه داد: دمای هوا در شهرستان دلگان به حدی بالا می رود که نه فضای داخل منازل مسکونی قابل تحمل می شود و به دلیل تابش آفتاب نه فضای خارج از خانه که این وضعیت موجب ناراحتی شده است.

این شهروند با تاکید بر اینکه در حالی که بارها این معضل را به مسئولان اداره برق شهرستان انعکاس داده ایم اما تاکنون خبری از اصلاح شبکه برق این منطقه نشده است، تصریح کرد: از مسئولان تقاضا داریم تا نسبت به رفع این معضل در منطقه اسفند شهرستان دلگان اقدام کنند.

داستان تکراری افت ولتاژ برق در مناطق روستایی

فولادی یکی از اهالی کهنک گنبد شهرستان دلگان در گفتگو با خبرنگار ما بیان کرد: افت ولتاژ برق موجب خرابی لوازم برقی از جمله کولر گازی و یخچال عده بسیار زیادی از اهالی این روستا شده است.

وی ادامه داد: هشت ماه از سال(اوایل فروردین تا اواخر آبان) در شهرستان دلگان سیستان و بلوچستان هوا به شدت گرم و غیرقابل تحمل است که باید کولرهای گازی روشن باشد.

وی با تاکید بر اینکه فیش های با عددهای بسیار بالا در فصل زمستان گویا تنها بهره ما اهالی شهرستان دلگان از برق است، خاطرنشان کرد: بجای آن از اینطرف در فصل تابستان، افت ولتاژ برق نصیب ما می شود.

مشکل برق چوب لای چرخ تولید می گذارد

کبری بامری مدیر یکی از کارگاه های تولید ماسک شهرستان دلگان در گفتگو با خبرنگار ما، عنوان کرد: افت ولتاژ در محله ملک‌زاده چاه کمال شهر گلمورتی مرکز شهرستان دلگان موجب تعطیل شدن کارگاه تولید ماسک شده است.

وی خاطرنشان کرد: پایین بودن ولتاژ برق کارگاه که موجب خاموش شدن کولرها می شود، چوبی لای چرخ های خیاطی تولید دستکش شده است که از مسئولان تقاضا داریم تا نسبت به رفع این معضل اقدام کنند.

افت ولتاژ برق در استان غیرقابل انکار است

بهرام فولادی عضو شورای اسلامی روستای چیل کنار نیز در گفتگو با خبرنگار ما، گفت: افت ولتاژ برق، داستان تکراری این روزهای اهالی چیل کنار شهرستان دلگان سیستان و بلوچستان است.

وی اضافه کرد: گرمای هوا در این منطقه به حدی بالا و غیر قابل تحمل است که نه تنها کولرهای آبی بلکه کولرهای گازی هم پاسخگو نیست.

در هر حال مسئولان اداره برق شهرستان دلگان و همچنین مسئولان سیستان و بلوچستان باید برای رفع معضل افت ولتاژ برق در این منطقه که دمای بالای هوایش امان مردم را بریده، اقدام کنند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۵۱۱۸
مرجع : عصرهامون


ارسال