شنبه ۱۴ تير ۱۳۹۹ ,4 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
دبیر کل حزب پیشرو اصلاحات گفت: در صورت تایید صلاحیت، عارف و جهانگیری دو کاندیدای اصلاح طلبان در انتخابات ریاست جمهوری هستند.
به گزارش عصرهامون، علی صوفی، دبیر کل حزب پیشرو اصلاحات در گفتگو با خبرنگار سیاسی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در تحلیل نامه محمدرضا عارف گفت: در بررسی علت نوشتن چنین نامه ای از سوی رئیس فراکسیون امید دلایل و گمانه زنی های فراوانی وجود دارد که از جمله آن برنامه ریزی برای کاندیداتوری در انتخابات 1400 نیز مفروظ است.
وی با بیان اینکه مرسوم است وقتی کسی در جایی مسئولیت داشته پس از پایان دوره مسئولیت گزارشی از عملکرد خود ارائه کند افزود: اقدام آقای عارف در ارائه گزارش از عملکرد فراکسیون امید مجلس دور از انتظار نبود زیرا درباره عملکرد این فراکسیون قضاوت های متعددی وجود دارد.
این فعال سیاسی اصلاح طلب با بیان اینکه مسئولان اجرایی همواره در ارائه گزارش عملکرد خود بر آمار و ارقام استناد می کنند تصریح کرد: پس از پایان کار مجلس دهم آقای لاریجانی در کسوت ریاست مجلس گزارشی از عملکرد مجلس ارائه داد که در بسیاری از موارد مبتنی بر آمار و ارقام بود و خوب است که آقای عارف نیز گزارش خود را براساس آمار ارئه دهد تا مشخص شود در مدت نمایندگی وی در مجلس به عنوان رئیس فراکسیون امید چه مصوباتی از سوی این فراکسیون دنبال شده و چه اقداماتی به نتیجه رسیده است.
صوفی با بیان اینکه در مجموع قضاوت های مختلف مجلس دهم متهم به ناکارآمدی است گفت: رئیس مجلس در گزارش خود از عملکرد مجلس دهم دفاع کرد ولی آقای عارف فقط از خود و فراکسیون دفاع کرد و از عملکرد مجلس دهم دفاعی نکرد که باید با گزارش تکمیلی ضمن ارائه آمار اقدامات فراکسیون امید را تشریح کرده و بگوید چه طرح ها و پیشنهاداتی از سوی این فراکسیون پیگیری و در صحن علنی مطرح شده اما در مجلس مصوب نشده است.
وی با بیان اینکه عارف در گزارش تکمیلی خود باید عملکرد دولت در چهار سال فعالیت مجلس دهم را نیز بررسی کند تصریح کرد: باید سهم دولت و مجلس و نیز سهم فراکسیون امید در این ناکارآمدی ها مشخص شود.
دبیر کل حزب پیشرو اصلاحات با بیان اینکه اگر آقای عارف قصد کاندیداتوری در انتخابات 1400 را دارد باید به عنوان نماینده مردم خود را صادقانه مورد نقد قرا دهد، تاکید کرد: عارف به مردم بگوید در چهارسال گذشته کجاها کوتاهی کرده است.
چهره های شاخص اصلاحات به جای عارف از لاریجانی حمایت کردند
این فعال سیاسی اصلاح طلب با بیان اینکه اتلاق ناکارآمدی به فراکسیون امید خوشایند عارف نیست گفت: عارف بار مسئولیت فراکسیونی را برعده داشت که لیست 30 نفره نمایندگان آن یا صد در صد اصلاح طلب نبودند و یا چهره های شاخص اصلاحات نبود.
صوفی با بیان اینکه بسیاری از کسانی که در لیست امید قرار گرفتند با این فراکسیون همراهی نکرده و راه خودشان را عوض کردند گفت: همین تغییر رفتار باعث شد عارف در انتخابات ریاست مجلس شکست بخورد ، حتی بودند چهره های شاخص اصلاحات که برای ریاست مجلس به جای عارف از لاریجانی حمایت کردند.
وی درباره اینکه چرا عارف در هر انتخاباتی ناکام مانده و فرصت تکیه زدن بر کرسی ریاست را به دست نمی آورد گفت: بخشی از این مسئله مربوط به کاراکتر شخصیتی عارف و بخشی هم مربوط به محافظه کاری ها و خود بزرگ بینی هایی که در بین اصلاح طلبان به وجود آمده است.
دبیر کل حزب پیشرو اصلاحات با بیان اینکه برخی اصلاح طلبان برای انتخابات 1400 به آقای لاریجانی چراغ سبز نشان می دهند گفت: حمایت اصلاح طلبان از لاریجانی بی دلیل نیست، بلکه مطامعی از قبل این مسئله برای اصلاح طلبان وجود دارد همانطور که در جریان ریاست مجلس هم اصلاح طلبان در حمایت از لاریجانی به دنبال مطامعی خارج از جریان اصلاح طلبی و حتی منافع ملی بلکه بیشتر به دنبال منافع شخصی بودند.
این فعال سیاسی اصلاح طلب تصریح کرد: بسیاری تلاش کردند که آقای خاتمی هم در جریان انتخاب رئیس مجلس از لاریجانی حمایت کند اما وی نپذیرفت و از عارف حمایت کرد.
صوفی با بیان اینکه شواهد حاکی از آن است که عارف خود را برای انتخابات 1400 آماده می کند گفت: علت عدم ثبت نام عارف برای انتخابات مجلس نیز همین بود.
وی با بیان اینکه اصلاح طلبان در حمایت از کاندیداهای انتخاباتی دیگر نمی توانند بر رویکرد سلبی تکیه کنند گفت: باید صرفا بر شاخص های اصلاح طلبی تکیه کنیم و ملاک انتخاب کاندیداهای مورد حمایت اصلاح طلب شناخته شده باشد.
دبیر کل حزب پیشرو اصلاحات با بیان اینکه اصلاح طلبان در انتخابات 1400 دو کاندیدای شاخص خواهند داشت عنوان کرد: در صورت تایید صلاحییت، عارف و جهانگیری دو کاندیدای اصلاح طلبان در انتخابات ریاست جمهوری هستند که البته بعید نیست این بار عارف به نفع جهانگیری کنار بکشد.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۵۱۵۹


ارسال