جمعه ۲۰ تير ۱۳۹۹ ,10 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۵۷
کارشناس مذهبی:
حضرت حمزه (س) تمام وجود خود را فدای اسلام کرد
 
حجت الاسلام والمسلمین هادی بامری گفت: حضرت حمزه سیدالشهدا (س) عموی نبی مکرم، تمام وجود خود را فدای دین مبین اسلام کرد.
به گزارش عصرهامون، حجت الاسلام والمسلمین هادی بامری در گفتگو با خبرنگار صدای بلوچ با اشاره به سالروز شهادت حضرت حمزه (س) در ۱۵شوال سال ۳ هجری قمری، بیان کرد: این شخصیت عظیم صدر اسلام در غزوه احد و در منطقه ای به همین اسم به شهادت رسید.

این کارشناس مذهبی گفت: حضرت حمزه از حامیان مهم دعوت پیامبر اسلام (ص) بوده به نحوی که این شخصیت بزرگوار از نبی اکرم در مقابل کفار قریش حمایت میکرده است.

وی اضافه کرد: حضرت حمزه(س) علی رغم اینکه عموی پیامبر گرامی اسلامی و از لحاظ سن از ایشان هم بزرگتر بوده اما پیرو راه و همچنین مطیع کامل برادرزاده خود بوده است.

این کارشناس مذهبی با بیان اینکه حضرت حمزه از حامیان دلسوز پیامبر اسلام بوده است، افزود: این شخصیت برجسته صدر اسلام، در مقطع حساسی که کفار مسلمانان را شکنجه می دادند به یاری نبی اکرم شتافت.

حجت الاسلام والمسلمین بامری اضافه کرد: او در سخت‌ترین و خطرناک‌ترین وضعیت جنگ احد، که حتی بعضی از یاران نزدیک پیامبر معرکه را ترک کرده بودند، در دفاع از ایشان و اسلام به شهادت رسید.

وی گفت: وقتی رسول خدا بر سر جسد حمزه سیدالشهدا رسید و او را با آن وضعیت رقّت ‌بار دید، فرمود: «هرگز به مصیبت (دیگری بزرگ‌تر از مصیبت) کسی مثل تو گرفتار نخواهم شد و هرگز در هیچ مقامی سخت ‌تر از این بر من نگذاشته است.

این کارشناس مذهبی خاطرنشان کرد: لقب سیدالشهدا از سوی پیامبر گرامی اسلامی نصیب حضرت حمزه (س) شد، شخصیت گرانقدری که تمام وجود خود را فدای دین مبین اسلام کرد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۵۱۶۹
مرجع : عصرهامون


ارسال