جمعه ۲۰ تير ۱۳۹۹ ,10 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۲۶
ساز ناکوک قیمت ها؛
کووید_۱۹ بهانه‌ای برای افزایش قیمت مرغ شد/ لزوم افزایش بیش از پیش نظارت‌ها
 
متاسفانه این روزها مردم ایرانشهر با افزایش قیمت کالاها خصوصا گوشت مرغ روبرو هستند که این امر گلایه شهروندان را درپی داشته است.
به گزارش عصرهامون به نقل از پهره؛ افزایش قیمت کالاها در روزهای کرونایی روزهایی که مردم برای در امان ماندن در منازل شان مانده و از ترددهای غیرضرور خودداری می کنند؛ باعث گلایه مندی آنان شده است.


طی روزهای گذشته طرح بسته شدن برخی از اصناف به اجرا درآمد، طرحی که اصناف غیرضرور باید تعطیل می شدند و فقط صنف هایی اجازه فعالیت داشتند که اقلام ضروری را عرضه می کردند.افزایش سرسام آور قیمت مرغ


در این میان و در سایه شیوع ویروس کرونا عده ای با سواستفاده از این موقعیت اقدام به افزایش خودسرانه قیمت کالاها کردند، کالاهایی که این روزها مردم به آن ها نیاز دارند و جزو اقلام ضروری محسوب می شوند.


قیمت مرغ در ایرانشهر این روزها سربه فلک کشیده و گرانی در بازار آن اگر چه قدرت خرید مردم را کاهش داده اما عمده دلیل آن به گفته شهروندان عدم مدیریت، نظارت و کنترل بر بازار است که در سایه غفلت مسئولان امر بار سنگین این گرانی بر دوش مردم نهاده شده است.


در این راستا سجاد ارباب، یکی از شهروندان ایرانشهری ضمن گلایه از افزایش بی سابقه قیمت مرغ در گفت وگو با خبرنگار پهره گفت: عامل بسیاری از گرانی ها در خلا نظارت دستگاه های متولی و نبود مدیریت صحیح احساس می شود به گونه ای که این روزها قیمت مرغ افزایش یافته و شاهد آن هستیم که این ماده غذایی از سفره مردم در حال حذف شدن است.


وی افزود: در این روزهای کرونایی که اکثر کسب و کارهای تعطیل شدند و به تناسب آن میزان درآمد شهروندان ایرانشهری کاهش یافته است؛ دولت باید فکری به حال مردم و قشر ضعیف این منطقه بردارد.


تشدید نظارت ها بر بازار مرغ


ابوذر کوثری، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار پهره گفت: آشفتگی نسبی که در حوزه عرضه و قیمت مرغ در این شهرستان وجود داشت باعث شده بود که ساماندهی این موضوع یکی از مطالبات اصلی شهروندان این منطقه باشد.وی افزود: به همین منظور فرمانداری در قالب تشکیل کارگروه به موضوع ورود کرده و بعد از برگزاری ۵ جلسه کارشناسی با حضور اعضا کارگروه تنظیم بازار، اتحادیه مرغداران و همچنین نمایندگان عرضه کننده مرغ جایگاه سرزه در ایرانشهر اقدام به ساماندهی این حوزه کنند.


معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ایرانشهر ادامه داد: در این جلسات تلاش شد تا از نقطه نظرات همه کارشناسان استفاده و از تولیدکنندگان مرغ در سال جهش تولید حمایت شود تا مصالح مصرف کنندگان و مردم نیز لحاظ شود.


وی عنوان کرد: براساس آنالیزهای صورت گرفته در نهایت قیمت مرغ عرضه شده در سه نقطه یعنی قیمت درب مرغ داری، قیمت جایگاه سرزه و قیمت نهایی برای مصرف کننده در ایرانشهر تعیین و نهایی شد.


کوثری اضافه کرد: البته قیمت ها به تناسب تغییر در پارامترهایی چون نهاده ها و قیمت جوجه یک روزه در بازه زمانی ۴۵ روزه متغیر خواهد بود و لذا جلسات تنظیم بازار در هر ماه یک دستور کار خود را به تعیین و اعلام قیمت نهایی مرغ اختصاص خواهد داد.


وی در ادامه تصریح کرد: قیمت مرغ زنده درب مرغ داری۹۶۵۰ تومان، قیمت مرغ زنده در جایگاه سرزه۱۰۷۵۰ تومان و قیمت مرغ زنده برای مصرف کننده۱۱۵۰۰تومان در ایرانشهر می باشد.


این مقام مسئول خاطر نشان کرد: شهروندان گرامی تخلفات گرانفروشی را به سامانه ۱۲۴ اداره صمت و شماره۱۳۵ تعزیرات حکومتی شهرستان ایرانشهر اطلاع دهند.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۵۱۹۶


ارسال