جمعه ۲۰ تير ۱۳۹۹ ,10 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۲۶
رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان؛
رگبار پراکنده باران ارتفاعات جنوب سیستان و بلوچستان را فرا می گیرد
 
علی ملاشاهی گفت: از بعداز ظهر یکشنبه رگبار پراکنده باران، گاهی رعد و برق و وزش تندباد شدید موقتی ارتفاعات جنوبی استان را فرا می گیرد.
علی ملاشاهی، رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان در گفت وگو با عصرهامون بیان کرد: با توجه به ماهیت بارش های این موقع از سال احتمال جاری شدن موقتی رواناب و برخورد صاعقه نیز وجود دارد.

وی با بیان این که حجم بارش های روز سه شنبه بیشتر پیش بینی می شود، ادامه داد: پیش بینی می شود بارش های همرفتی تا چهارشنبه ادامه داشته باشد بنابراین توصیه می شود در زمان وقوع این بارش ها از رفتن به ارتفاعات و اتراق در حاشیه رودخانه های فصلی اجتناب شود.

رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان افزود: بر اساس خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های جوی از دوشنبه پیش رو وزش بادهای 120 روزه در شمال استان شدت می گیرد.

ملاشاهی اضافه کرد:  وزش این بادها علاوه بر کاهش 3 تا 5 درجه ای دمای هوا، در برخی نقاط منجر به خیزش گردوخاک، کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا می شود.

وی خاطرنشان کرد: توصیه می شود در زمان غبار آلود شدن هوا از ترددهای غیر ضرور خوداری شود و در تردد در محورهای مواصلاتی شمال استان به ویژه محور زاهدان-زابل احتیاط شود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۵۱۹۷


ارسال