يکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ ,24 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۸
یک کارشناس سیاسی عنوان کرد؛
بحران کرونا چهره واقعی امریکا را به مردم نشان داد/دوران حکم رانی استکبار تمام شده است
 
سعید محمدی صادق گفت: ایالت متحده آمریکا چهره واقعی به ظاهر ام الپسند و همه خواهان انواع بشر خود را که مخوف بوده به جهانیان نشان داده و آشکار ساخته است.
به گزارش عصرهامون، سعید محمدی صادق، کارشناس سیاسی و استاد دانشگاه سیستان و بلوچستان در گفت وگو با خبرنگار پهره بیان کرد: با توجه به این که در حال حاضر ایالت متحده آمریکا با مشکلات عدیده ای روبروست، اگر در راستا ساختاری آن بخواهیم صحبت کنیم باید به گذشته این کشور نگاه بیندازیم و آن موضوعی که قابل مشاهده می باشد ناکارآمد بودن بنیان گزاران حکومتی و دولتی این منطقه  از سنگ بنا روز اول تاکنون بوده است.
 
وی افزود: قبلا وضعیت ایالت متحده آمریکا در زمینه اقتصاد خوب بود اما در زمان حال از اوضاع خوبی برخوردار نیست.
 
این کارشناس سیاسی ادامه داد: در ایالت متحده آمریکا با روی کار امدن  برخی حکومت ها سیاستمداران اقتصادی این کشور ناکام شدند و دلیل آن این بود که سیاست ها ابتدا امر پایه ریزی می شد و سپس مورد تخریب قرار می گرفت.
 
وی عنوان کرد: ایالت متحده آمریکا از نظر اجتماعی دارای طبیعت نژاد پرستی می باشد و برخی عقیده دارند که این مسئله به خاطر کرونا پیش آمده، در حالی که این موضوع حاد است.
 
محمدی صادق اضافه کرد: در حال حاضر مسئله ای که حائز اهمیت است این می باشد که ایالت متحده آمریکا چهره واقعی خود را به جهانیان نشان داده و طبق فرموده مقام معظم رهبری چهره به ظاهر ام الپسند و همه خواهان انواع بشر که مخوف و پنهان بوده اکنون آشکار شده است.
 
وی در ادامه تصریح کرد: خصوصا در بحث اخیر ایالت متحده آمریکا چهره اصلی خود را نمایان کرد و آن این بود که یک پلیس ۸ دقیقه پا خود را روی یک فرد سیاهپوست بگذارد در حالی که می دانست بازتاب رسانه ای بدی خواهد داشت؛ در واقع حکم پایه چهارم دموکراسی را هم نادیده گرفت.
 
این استادیار دانشگاه در تکمیل مطلب فوق؛ خاطرنشان کرد: ایالت متحده آمریکا مانند فردی است که در قمار حکومت مداری و دولت مداری باخته و اکنون به هر آب و آتشی می زند. هر کس بعد از ترامپ روی کار بیاید حکومت این کشور سیر نزولی داشته و اقتدار آن هیچ وقت حفظ نمی شود.
 
وی با اشاره به سخن امان راحل که آمریکا رو به افول است، گفت: هنوز ایالت متحده امریکا موضوع این که امپراطوری یک قطب به سر آمده، را قبول نکرده است و هنوز اعتقاد دارد رکن مسلم و مسلط بر تمام دنیا می باشد و می تواند تعیین تکلیف و حکم رانی کند. این کشور انعطاف پذیری در معاملات  را پذیرش نکرده، در حالی که این موضوع در سطح بین الملل مطرح شده و چین پذیرفته است.
 
محمدی صادق با بیان این که مردم معظم رهبری فرموده که دوران بزن در رو آمریکا تمام شده است؛ اذعان کرد: این یک وعده الهی می باشد و در قرآن به مسلمانانی که پایبند به حفظ اقتدار هستند وعده پیروزی داده شده است.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۵۳۰۸


ارسال