جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ ,25 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۲۷
کرونا فرصتی برای رفع نواقص ورزشی محیا کرد؛
ورزش مهمترین عامل دوری از اعتیاد/فرماندار نیمروز: احداث 2 زمین چمن مصنوعی پیشبینی شده است
 
رشد و پرورش یک استعداد بستگی به میزان حمایت های دولتی و همچنین فضاهای ورزشی دارد که استان سیستان و بلوچستان از آن تا حدی محروم مانده است.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از پایگاه خبری اوشیدا ؛ استان سیستان و بلوچستان مهد ورزش هایی همچون کبدی و کشتی است که در سال های اخیر بسیاری از ورزشکاران این استان توانسته اند با توجه به استعداد ناب خود وارد تیم های ملی نیز شوند.

از این رو پرورش یک استعداد بستگی به میزان حمایت های دولتی و همچنین فضاهای ورزشی دارد که استان سیستان و بلوچستان از آن تا حدی محروم مانده است.

سالن های ورزشی در شمال این استان به طوری تنها محدود به فوتسال می شود و برخی از شهرستان های منطقه سیستان فاقد خانه اختصاصی ورزش های محبوبی همچون کبدی و کشتی است.

گرچه شهرستان زهک بیشترین فضای ورزشی استان را از آن خود کرده است اما به همان اندازه نیز سایر شهرهای حوزه سیستان فاقد امکانات ورزشی می باشند.

این روزها که جوانان زیر سایه کرونا کمتر در محافل ورزشی دیده می شوند، اما همچنان از نبود برخی از امکانات ورزش گلایه مند هستند.

ابراهیم شیخ یکی از ورزشکاران شهرستان نیمروز در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا گفت: استعداد های نابی از جمله امید آرامی از شهرستان نیمروز پا به تیم ملی گذاشته اند.

وی افزود: این نشان از آن دارد که استعداد در شمال سیستان و بلوچستان وجود دارد اما حمایت و امکانات ورزشی محدود است.

شیخ تصریح کرد: نبود حامی در تیم های فوتسال شهرستان نیمروز یکی از مهمترین عوامل در ورزش زدگی جوانان است، بسیاری از جوانان از قشر محروم جامعه هستند و امکان تهیه البسه ورزشی برای آنها وجود ندارد.

این ورزشکار سیستان خاطرنشان کرد: با این حال می طلبد تا در روزهایی که بسیاری از جوانان بر اثر ویروس کرونا خانه نشین شده اند نواقص ورزشی شهرستان مرتفع شود.

محمد علی قهرمانی فرماندار شهرستان نیمروز در همین خصوص به خبرنگار اوشیدا گفت: برای احداث دو زمین مینی چمن مصنوعی در شهرستان نیمروز از مدیر کل ورزش و جوانان استان سیستان و بلوچستان قول مساعد گرفته شده است.

وی افزود: همچنین تعویض و تعمیر کفپوش سالن چند منظوره سفیدابه و برگزاری همایش و جشنواره ها مختلف در شهرستان نیمروز از دیگر برنامه های ورزشی در این شهرستان خواهد بود.

قهرمانی گفت: این آمادگی وجود دارد که فرمانداری به عنوان اسپانسر تیم‌ های ورزشی شهرستان نمیروز جهت حضور در مسابقات ملی حاضر شود.

فرماندار نیمروز گفت: ورزش از مهمترین عواملی است که جوانان را از معضلات اجتماعی از جمله اعتیاد دور می سازد و به جهت این امر نیاز کلی ورزشکاران شهرستان را در حد توان مرتفع خواهیم ساخت.


انتهای پیام/
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۵۹۰۴


ارسال