جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ ,25 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۳۰
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل:
30 بیمار کرونایی در بیمارستان تنفسی زابل بستری هستند/بی ملاحظگی مردم روند شیوع بیماری را افزایش داده است
 
هادی میرزای گفت: خوشبختانه در دو هفته گذشته هیچ مورد فوت بیمار کرونایی در منطقه سیستان نداشته ایم.
به گزارش عصرهامون؛ هادی میرزایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرستان زابل در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا گفت: شیوع بیماری کرونا در منطقه زابل روند صعودی گرفته است.

وی افزود: تا کنون تعداد ۳۰ نفر بیمار مبتلا به به ویروس کرونا در بیمارستان تنفسی زابل بستری هستند.

میرزایی بیان داشت: مهمترین عامل در شیوع بیماری کرونا عدم توجه شهروندان به خطرات این بیماری است ، بسیاری از شهروندان متاسفانه در هنگام خروج از منزل فاصله اجتماعی را رعایت نمی کنند.

وی بیان داشت: شهروندان باید در نظر داشته باشند که برای مراقبت از سلامت خود فاصله یک و نیم تا دو متر را در محل های شلوغ رعایت کنند، همچنین باید از ماسک برای تردد در خیابان و محل های شلوغ استفاده کنند.

وی خاطرنشان کرد: تهیه ماسک اکنون با قیمت ارزان در کلیه داروخانه های سطح شهرستان به سهولت انجام می شود، لذا شهروندان برای سلامت خود هم که شده است حتما استفاده از ماسک را در دستور کار قرار دهند.

میرزایی گفت: خوشبختانه در دو هفته گذشته هیچ مورد فوت بیمار کرونایی در منطقه سیستان نداشته ایم.

وی تصریح کرد: تلاش شبانه روزی مدافعان سلامت باعث شده است تا ویروس کرونا در منطقه سیستان به مردم کمتر آسیب برساند، اما بسیاری از مردم با بی ملاحظگی باعث می شوند تا زحمات کادر درمان چند برابر شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل گفت: از مردم تقاضا داریم تا با رعایت توصیه های اعلام شده از سوی وزارت بهداشت، مراقب خود و سایر اعضای خانواده باشند.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۵۹۰۶


ارسال