شنبه ۲۱ تير ۱۳۹۹ ,11 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۵۲
رئیس مرکز بهداشت ایرانشهر؛
داروهای ضد ایدز و آزمایشات آن رایگان است
 
مهدی صدرایی نسب گفت: تمامی آزمایشات ابتدایی و پیشرفته ویروس HIV و ایدز، خدمات دارویی و مشاوره‌ها در این خصوص به طور رایگان و کاملا محرمانه انجام می‌شود.
به گزارش عصرهامون به نقل از پهره؛ HIV یک عفونت ویروسی مزمن است که اگر زود تشخیص داده شود با شروع درمان و رعایت اصول بهداشتی به‌ تدریج میزان عفونت‌زایی آن کم می‌شود.
افراد مبتلا به این ویروس می‌توانند بدون ترس از انگ اجتماعی با شروع درمان، به زندگی سالم بپردازند. ایدز (AIDS)  نوعی بیماری است که در دستگاه ایمنی و توسط ویروس نقص ایمنی (HIV) ایجاد می‌شود.
در این راستا مهدی صدرایی نسب، رئیس مرکز بهداشت ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار پهره بیان کرد: HIV  می‌تواند کنترل شود اما درمان قطعی ندارد. داروهای این بیماری به بیماران مبتلا کمک می کند تا مدت‌ها سلامت خود را حفظ کنند و شانس انتقال ویروس به دیگران را کاهش می‌دهند. 
 وی افزود: رابطه جنسی پرخطر، تزریق خون و یا فرآورده‌های خونی آلوده از مادر آلوده به جنین در طول حاملگی، زایمان، شیردهی و استفاده از وسایل تزریق مشترک که قبلاً توسط یک فرد مبتلا استفاده‌ شده است را از راه های انتقال بیماری ایدز نام برد.
رئیس مرکز بهداشت ایرانشهر ادامه داد: برای اشخاصی که مبتلا به بیماری ایدز هستند پرونده محرمانه تشکیل داده می شود.
وی عنوان کرد: بعد از شناسایی بیماران مبتلا به ایدز توسط کادر مرکز بهداشت خدماتی جهت درمان این بیماری به آنان ارائه می شود؛ که شامل تحویل دارو درب منزل شان به صورت کاملا محرمانه می باشد.
صدرایی نسب در ادامه تصریح کرد: کلیه مراحل درمانی بیماری ایدز که شامل ویزیت، معاینه پزشک و آزمایش می باشد؛ رایگان است.
وی خاطرنشان کرد: مردم باید به کلیه توصیه های بهداشتی مربوط به بیماری ایدز توجه و آنان را رعایت کنند.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۵۹۱۷


ارسال