يکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ ,27 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۱۹
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل:
آمار مبتلایان به کرونا به طور بی سابقه ای در حال افزایش است/تجمعات عامل گسترش "کویید19"
 
هادی میرزایی گفت: این بیماری زمانی شکست خواهد خورد که مردم نیز با کادر درمان همراهی کنند در غیر این صورت فاجعه به بار خواهد آمد.
به گزارش عصرهامون؛هادی میرزایی در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا گفت: بیش از سه ماه است که کارکنان دانشگاه همانند سایر نقاط کشور در نبرد با بیماری منحوس کووید ۱۹ هستند و به صورت شبانه روزی تلاش می کنند تا از گسترش ببشتر آن جلوگیری کنند.

وی افزود: متاسفانه عدم رعایت توصیه های بهداشتی از سوی برخی از شهروندان ، برگزاری مراسم عروسی در منازل و حضور زیاد مردم در این مجالس همچنین عزاداری ها ، حضور انبوه جمعیت در بازارها بدون رعایت نکات بهداشتی ، باعث انتشار بیماری شده است .

میرزایی بیان داشت: در حال حاضر مراجعات متعددی به مراکز وجود دارد، با ارائه خدمات شبانه روزی کادر درمانی باز هم شاهد مشکلاتی هستیم لذا تقاضا دارم تا مردم به سلامتی خود و اطرافیان توجه کنند تا موجب مرگ افراد مسن و بیمار نشوند، کرونا تمام نشده و تعداد مبتلایان بطور بی سابقه رو به افزایش است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل خاطرنشان کرد: این بیماری زمانی شکست خواهد خورد که مردم نیز با کادر درمان همراهی کنند در غیر این صورت فاجعه به بار خواهد آمد.

وی ادامه داد : همکاران زیادی به این بیماری مبتلا و حتی در ccu بستری شدند که اکنون حال آنها مساعد است، هنوز هم کارکنان دانشگاه در معرض خطر هستند ، لذا از مردم استدعا دارم به توصیه های بهداشتی عمل کنند و فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک فراموش نشود .

میرزایی تصریح کرد : آموزش های بسیاری از طریق دانشگاه ، رسانه ملی و فضای مجازی ارائه شده است و مردم دارای اطلاعات کاملی هستند و توقع داریم توصیه های بهداشتی رعایت شود تا در نهایت در برابر این بیماری پیروز شویم.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۶۰۴۱


ارسال