سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ ,7 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۴ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۳
مرگ خاموش در جنوب شرق؛
وقتی اختلاف مالی باعث قتل عزیزان می شود!/ قاتل مادر بی پناه و 3 جگرگوشه اش دستگیر شد
 
سردار محمد قنبری، فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: مرد جوانی که به دلیل اختلاف مالی خواهر خود و سه فرزند وی را به طرز هولناکی به قتل رسانده بود با هوشیاری کارآگاهان پلیس شهرستان مهرستان در کمتر از 24 ساعت دستگیر شد.
به گزارش عصرهامون، ددر کنار اخبار تلخی که این روزها از مرگ و میر انسان ها در گوشه گوشه جهان بر اثر ویروس منحوس کرونا مخابره می شود، متاسفانه در یکی از روستاهای سیستان و بلوچستان، خبر مرگ تلخ چهار نفر از اعضای یک خانواده به گوش رسید، خبری که روح هر شنونده ای را به شدت آزار می داد.

قتلی که توسط یک برادر آن هم به صورت هولناکی و با نوشاندن سم به خواهر و 3 خواهر زاده اش رخ داد! و چه غم انگیز است شنیدن چنین اخباری و قلم زدن درباره آن، گویا انسانیت در برخی آدم ها مرده است.

قتل مادر بی پناه و 3 جگرگوشه اش

یکی از اهالی مهرستان که از نزدیک شاهد دستگیری قاتل بوده درباره این قتل گفت: خبر مرگ خانواده ای در "کامگار" را شنیدم که برایم قابل باور نبود، به راستی وحشتناک بود باور کشته شدن 2 دختر بزرگ و یک پسر در کنار مادر بی پناهشان توسط یک مسلمان هم از اعضای خانواده خودشان!

وی که نمی خواست اسمش منتشر شود، افزود: گرچه از مرگشان ناراحت بودم اما بیکار ننشستم و به سراغ پاسگاه انتظامی رفتم تا این که اعلام شد که آثار ضرب و جرح بر بدنشان مشاهده نشده و صورت و بدنشان سالم است، اما از آنجایی که انسانیت نمرده به برق گرفتگی آن ها شک کردم.

این فرد مطلع ادامه داد: تا پاسی از شب کنار پاسگاه مهرستان همراه اقوام مقتولین ایستادم تا این که فرماندار،  قاضی  و ماموران امنیتی این شهرستان هم آمدند و بعد از  خروج آنها از پاسگاه انتظامی، جنازه ها یکی پس از دیگری از پاسگاه انتظامی مهرستان بیرون آمد و  به پزشک قانونی مرکز استان منتقل شد.

وی افزود: اما عجیب آن که هیچ کس برای این خانواده گریه نمی کرد و از بی کسی آن ها خیلی ناراحت بودم، از برادر ناتنی سه بچه پرسیدم، مگر این خانم برادر نداشت؟ تا این که اشاره کرد به‌ پسری که از راه رفتنش معلوم‌ بود اعتیاد دارد.

این فرد مطلع اضافه کرد: از کنارش عبور کردم، به هم سلام دادیم اما گویا  انگار صدایش از ته چاه می آمد، همان چاهی که چندین بی گناه را به داخلش فرستاده بود، اما هیچ کس فکر نمی کرد که  یک برادر خواهر و سه خواهر زاده خودش را فقط به خاطر پول و مادیات بکشد با خونسردی حرف های تک تک مردم بشنود و چیزی نگوید.

وی ابراز امیدواری کرد: قوه قضائیه تصمیمی اتخاذ کند که هیچ دختری دیگر در مهرستان این خاطره بد را در ذهنش نداشته باشد و شهروندان مهرستان در این چنین مواردی عدالت را لمس کنند.

متهم دستگیر شد

سردار محمد قنبری، فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان نیز در این رابطه گفت: ساعت 19 دوم تیر ماه سال جاری در پی اعلام مرگ مشکوک 4 عضو یک خانواده و پیدایش اجساد آنها از داخل چاه آب منزلشان، واقع در یکی از روستاهای مهرستان، بلافاصله کارآگاهان پلیس آگاهی این شهرستان به محل اعزام شدند.

وی افزود: با حضور کارآگاهان در محل حادثه، جسد زنی 45 ساله به همراه اجساد 3 فرزندش که یک پسر 16 ساله و 2 دختر 11 و 13 ساله بودند توسط ماموران آتش نشانی از داخل چاه 20 متری منزل بیرون آورده شدند.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: در تحقیقات اولیه کارآگاهان پلیس، برادر بزرگ زن متوفی با مراجعه به مأموران اذعان کرد که چند ساعت قبل از پیدایش اجساد، برای دیدار با خواهرش به منزل آنها آمده بود از غیبت وی و بچه هایش متعجب می شود که پس از 3 ساعت پیگیری و جست و جوی بی نتیجه، با کمک اعضای خانواده خود و همسایگانش اقدام به جست و جوی دقیق تمام نقاط منزل می کنند که در پی آن یکی از برادرانش، با مشاهده اجساد خواهر و فرزنداش در درون چاه آب بلافاصله با آتش نشانی و پلیس 110 تماس می گیرند.

قنبری تصریح کرد: کارآگاهان پلیس آگاهی در جریان تحقیق از اعضای خانواده زن متوفی با اظهارات ضد و نقیض برادر کوچکتر متوفی، که اولین بار اجساد را داخل چاه آب پیدا کرده بود مواجه شده و به وی مشکوک می شوند.

وی خاطرنشان کرد: با جمع آوری سرنخ های موجود و انجام یک سری اقدام تخصصی شک کارآگاهان پلیس به یقین تبدیل  و پس از هماهنگی قضائی برادر کوچتر این زن به اتهام قتل خواهر و اعضای خانواده اش، دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل شد.

به گفته فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان، این متهم 28 ساله که چاره ای جز بیان حقیقت نداشت در بازجویی های تکمیلی پلیس به جنایت ارتکابی اعتراف و اقرار کرد که به دلیل یکسری مسائل مالی به مدت 2 سال با خواهر خود اختلاف داشت و به همین دلیل تصمیم به قتل او گرفت.

قنبری در خصوص نحوه ارتکاب متهم به این قتل هولناک، گفت: متهم با مراجعه به منزل خواهرش اقدام به ریختن سمی مهلک داخل غذای اعضای خانواده کرد و از منزل خارج شد و پس ازگذشت 2 ساعت با مراجعه مجدد به منزل، اجساد آنها را داخل چاه آب انداخت.

وی گفت: متهم با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۶۱۸۶


ارسال