سه شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹ ,14 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۵ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۷
ساز ناکوک بازار در روزهای کرونایی؛
قیمت مرغ در جنوب شرق کشور از قفس پرید/ بازهم کنترل نرخ گوشت سفید از دست دولت خارج شد
 
این روزها افزایش قیمت ها و کمبود برخی از اجناس و کالاهای اساسی از یک سو و کرونا از سوی دیگر مردم جنوب شرق را تحت تاثیر قرار داده و باعث افزایش دغدغه های آن ها شده است.
به گزارش عصرهامون، این روزها همزمان با افزایش مبتلایان به کووید 19، قیمت مرغ هم در جنوب شرق کشور روند صعودی را می کند و بالا رفتن قیمت ها موجب نارضایتی مردم شده است.
متاسفانه با افزایش ناگهانی قیمت مرغ، این کالای اساسی نیز از سفره ها پر کشید، چراکه خیلی ها از نظر اقتصادی توان خرید ندارند و عده ای هم این روزها به دلیل شرایط کرونا شغلشان را از دست داده و خانه نشین شده اند.

از طرفی در حالی قیمت این نوع کالاهای ضروری روند صعودی را طی می کند که انتظار می رفت با توجه به شرایطی که به دلیل کرونا بر جامعه و اقتصاد مردم حاکم شده است، شاهد کنترل و کاهش قیمت ها در بازار باشیم.

رنج مضاعف مردم در پی بیکاری و گرانی

میرزایی یکی از شهروندان زاهدانی در این باره به خبرنگار ما گفت: در حالت عادی خرید بسیاری از کالاهای اساسی به دلبل نوسان در بازار و گرانی های پی در پی از توانمان خارج شده بود.

وی ادامه داد: حال که قیمت ها افزایش چشمگیری پیدا کرده و هر روز این روند را طی می کند و از طرفی هم به دلیل وضعیت موجود در پی شیوع کرونا کارمان هم تعطیل شده است، به هیچ عنوان امکان خرید نخواهیم داشت.

این شهروند اضافه کرد: انتظار می رود، دولت برای کنترل بازار چاره ای اساسی بیندیشد اما نه تنها این اتفاق نیفتاد بلکه هر روز شاهد نوسان قیمت در جنسی خاص هستیم.

مرغ کیلویی 21 هزار تومان!

محمدی، یکی دیگر از شهروندان بیان کرد: دلمان خوش بود اگر برنج و گوشت قرمز گران شده است حداقل می توانیم با خرید مرغ سفره مان را خالی نگذاریم، اما گویا باید با این کالا هم خداحافظی کنیم.

وی ادامه داد: روز گذشته به منظور خرید مرغ سراغ یکی از مراکز عرضه گوشت سفید کشتار روز رفتم که با قیمت 21 هزار تومان مواجه شدم و به اجبار از همان راهی که رفته بودم بازگشتم.

محمدی با بیان این که هیچ کس به فکر مردم نیست، افزود: به نظر می رسد که کنترل قیمت ها از دست دولت خارج شده است، چراکه اگر این گونه نبود هر روز شاهد اتفاقی تازه در بازار نبودیم.

توزیع مرغ تنظیم بازار از هفته آینده

محمد رفیع سلطانزاده، معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان در این باره به خبرنگار ما گفت: با توجه به شرایط به وجود آمده توزیع مرغ منجمد تنظیم بازاری از هفته آینده در سراسر استان آغاز می شود.

وی قیمت هر کیلوگرم مرغ تنظیم بازاری را 13 هزار و 500 تومان جهت مصرف کننده ها اعلام کرد و افزود: هدف از توزیع مرغ تنظیم بازار جلوگیری از افزایش بی رویه قیمت ها و حمایت از تولیدات داخل است.

سلطانزاده ادامه داد: شبکه منتخب جهت توزیع در مرکز استان و شهرستان ها شناسایی شده است که مرغ تنظیم بازار از طریق این شبکه در اختیار مردم قرار گیرد که در هر شهرستان به محض آغاز توزیع، اسامی مراکز اعلام می شود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۶۲۰۰


ارسال