چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ ,12 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
حجت السلام و المسلمین سید محمد موسوی گفت: قوه قضائیه مظهر عدالت، اطمینان و پناهگاه آرامش بخش برای مردم باید باشد و حفظ سلامت دستگاه قضا عامل جلب رضایت مردم است.
به گزارش عصرهامون به نقل ازچهاربهاران، حجت السلام و المسلمین سید محمد موسوی، امام جمعه شهرستان چابهار در خطبه های نمازجمعه این هفته با اشاره به اهمیت و استحکام خانواده در جامعه بیان کرد: بهترین وسیله که خانواده را می‌تواند مستحکم کند دین داری است و دستورات این دنیا در مطیع دستورات خالق این عالم باشد.
 
وی ادامه داد: مهم ترین و ارزشمندترین های این دنیا آفت و آسیب را هم در پی دارد و هر مواردی که در وضعیت زندگی بشر تاثیر داشته باشد از جمله دین، علم و علما در آفت و آسیب بیشتری قرار دارد و این آفت ها خیلی تر و بیشتر هستند.
 
خطیب جمعه چابهار افزود: از امیرالمومنین نقل شده « دنیا جایگاه آسیب هاست و تنها جایی که آفات ندارد آخرت است» و از جمله مهم ترین آفت هایی که به دین اسلام آسیب می رساند؛ سو زن، هوس، حسادت، خرافات، فخرفروشی و روسا و مسئولین ناشایست و ناکارآمد است.
 
وی با اشاره به اینکه این ویروس منحوس همچنان با ما است تصریح کرد: همه ما موظف به رعایت پروتکل های بهداشتی و حفظ  فاصله گذاری اجتماعی در جامعه هستیم و همانطور که بازارها و بقیه مراکز بازگشایی شدند نمی توان از نماز و عبادات دوری کرد و نماز جمعه با رعایت همه جوانب بهداشتی برگزار خواهد شد.
 
حجت الاسالام موسوی با بیان اینکه قدرتمندترین کشورهای جهان در مقابل این بیماری زانو زدند افزود: آمریکایی که ذره ای هم بویی از انسانیت نبرده است و در گذشته خوی وحشیانه خود را نشان داده در مقابل این بیماری به زانو در آمده است.
 
وی با اشاره به دهه کرامت رضوی که از ولادت حضرت معصومه (س) تا ولادت امام رضا(ع) است ادامه داد: حرکت عظیم این بردار و خواهر در تاریخ بشریت سازنده و مهم بوده است و هم اکنون این دو شهر به مرکز علم، رشد، توسعه دین داری و خدا محوری تبدیل شده است و شهر قم با وجود مبارک حضرت فاطمه معصومه(س) به بزرگترین مرکز علم خداشناسی تبدیل شده است.
 
امام جمعه چابهار بااشاره به ششم تیرماه سالروز ترور نافرجام رهبر معظم انقلاب در سال 1360 به دست منافقین کوردل عنوان کرد: شخصیت مقام معظم رهبری و صحبت هایی که انجام داده است، طبق صحبت های سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا یک سخنرانی ایشان تمام برنامه ریزی و طرح های ما علیه ایران را از بین می برد و آنها به کسی سوقصد بردند که در بین مردم از محبویبیت بالاتر و بیشتری برخوردار شده است.
 
وی بااشاره به هفته قوه قضاییه و شهادت دکتر بهشتی به دست منافقین گفت: ضمن تبریک این هفته، حرکت جدید آیت رییسی و تلاشش در مبارزه با فساد جای تقدیر و تشکر دارد و قوه قضاییه به جایگاه اصلی خود یعنی زمانی که شهید بهشتی حضور داشتند حرکت می کند که این یک نعمت بزرگ برای انقلاب ما است و از این حرکت با تمام توان حمایت می کنیم.
 
حجت الاسلام موسوی با اشاره به اینکه قوه قضاییه مظهر و پناهگاه عدالت است اذعان کرد: مسئله عدالت و ریشه کن کردن فساد در اولویت ماست و اگر می خواهیم مردم به نظام و جمهوری اسلامی امیدوار باشند باید از قوه قضاییه دفاع کنیم که این قوه مظهر عدالت و پناهگاه غیرت مردم می باشد.
 
امام جمعه شهرستان چابهار با اشاره به گرامیداشت شهدای مبارزه مواد مخدر گفت: دشمنان از هر راهی برای ضربه زدن به کشور و نظام ما کوتاهی نمی کنند و یکی از مواردی که تاکنون برنامه ریزی کردند بحث مواد مخدر و ضربه زدن به جوانان ما توسط استکبار و غرب است.
 
 انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۶۲۲۵


ارسال