سه شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹ ,14 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۶ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۷
در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه مطرح شد؛
تیرماه شناسنامه جنایت های مستکبران در ایران اسلامی است
 
شماری از ائمه جماعت سیستان وبلوچستان گفتند: آمریکا چهل سال تلاش کرد تا ملت مسلمان ایران از استقلال خود دست بکشند اما موفق نشد.
به گزارش عصرهامون، در اولین هفته از آغاز تابستان ظهر امروز نماز جمعه در برخی از شهرهای سیستان و بلوچستان اقامه شد.

در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته شماری از ائمه جماعت با گرامیداشت یاد و خاطره شهید بهشتی و 72 یار وی با بیان این که تیرماه یادآور ترورها و جنایات آمریکاست گفتند: آمریکا چهل سال تلاش کرد تا ملت مسلمان ایران از استقلال خود دست بکشند اما موفق نشد. 

طنز تلخ تاریخ مدعی بودن آمریکا برای حقوق بشر است​
 
آیت‌الله مصطفی محامی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زاهدان در اولین نماز جمعه سال 1399 با اشاره به شعار عدالت‌خواهی به عنوان یکی از افتخارات نظام اسلامی چه در عرصه بین‌الملل و چه در عرصه داخل، اظهار کرد: طبق فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیانیه گام دوم، در تحقق شعار عدالت به وضعیت مطلوب نرسیده‌ایم.

رئیس شورای راهبردی استان با ابراز گلایه نسبت به دور ماندن مردم از عدالت در عرصه‌های قضایی، آموزشی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی، بر مسائل و مشکلات اقتصادی تکیه کرد و گفت: مردم تفاوت‌ها و اختلافات طبقاتی را به شدت حس می کنند و جمع کثیری دچار تنگی معیشت هستند و این مسئولیت همه ماست که در جهت رفع این مشکلات کاری بکنیم.

امام جمعه زاهدان ادامه داد: وضعیت برخی خانواده‌ها برای ما مایه شرمندگی و سرافکندگی است و فردای قیامت اگر تلاشی نکرده باشیم باید در برابر خداوند پاسخگو باشیم.

محامی با اذعان به تلاش فراوان و خدمات زیادی که در نظام اسلامی به مردم عرضه می‌شود، تاکید کرد: قصور و تقصیرها، فراوان است و باید با مدیریت، نظارت و برخورد با مفسدان این مسائل رفع شود.

وی با یادآوری جنایات مختلف آمریکا در دنیا، به مناسبت هفته افشای حقوق بشر آمریکایی و سالروز حمله به هواپیمای مسافربری ایران، تصریح کرد: از سوابق ننگین و فراوان آمریکا، می‌توان به چند نمونه از جمله قتل و غارت سرخپوست‌های بومی آمریکا، کشتار سیاه‌پوستان، نقض حقوق مسلمانان با اتهام تروریسم، قتل و غارت در کشورهای مختلف دنیا، نقض حقوق زنان و انحلال کانون خانواده، سرکوب و تبعیض مردم بالاخص در حوزه اقتصادی و این که 99 درصد از سرمایه این کشور در دست یک درصد از آمریکایی‌هاست، اشاره کرد.

رئیس شورای امر به معروف و نهی از منکر استان با اشاره به برخی ظلم‌های آمریکا در مورد ایران از جمله کمک به تشکیل ساواک، حمایت از صدام، مشارکت در ترور بزرگان کشور و اقدام اخیر در به شهادت رساندن سرلشکر شهید حاج قاسم سلیمانی و تحریم‌های ظالمانه، بیان کرد: طنز تلخ تاریخ مدعی بودن آمریکا برای حقوق بشر است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان در بخش دیگری از خطبه دوم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هفتم تیر و همچنین هفته قوه قضائیه و تشکر از عوامل دستگاه قضا در استان، شهید آیت‌الله بهشتی را به عنوان نماد این ایام دارای ویژگی‌های منحصربه‌فردی معرفی کرد و افزود: سه خصلت ویژه این شهید بزرگوار تشخیص دقیق توانمندی‌های افراد، تلاش برای مسئولیت گرفتن افراد شایسته حتی مخالفانش و تقید به اطاعت از دستور ولی امر بود.

امام جمعه زاهدان در خطبه اول نیز ضمن حمایت از تصمیم عاقلانه ستاد مبارزه با کرونا در تعطیلی مراسم و مجامع به خاطر اصل دینی ارجحیت حفظ جان بر سایر واجبات، خاطرنشان کرد: مردم در این مدت دلتنگ بودند و احساس می‌کردند گمشده‌ای دارند.

وی با ذکر خاطره‌ای از سفر به قاره آفریقا در این باره اظهار کرد: در این سفر بعد از اقامت چند روزه در یک کشور غیرمسلمان به کشوری مسلمان که اهل سنت بودند قدم گذاشتیم و در همان ابتدای ورود با شنیدن صدای اذان احساس بسیار خوشایندی پیدا کردیم.

عضو هیئت علمی جامعه المصطفی با اشاره به فرازهایی از مناجات الذاکرین امام سجاد(ع) خاطرنشان کرد: با وجود عدم امکان برگزاری مراسم‌های مذهبی در این مدت اما انجام مناسک دینی و مناجات با خداوند در خلوت میسر بود و تصور این که هرگز اجازه نمی‌داشتیم با خدا صحبت کنیم بسیار سخت و مایه دلتنگی فراوان است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان با اشاره به توصیه‌های پزشکان برای مقابله با کرونا و مشابهت این توصیه‌ها برای مصون ماندن در برابر ویروس‌های فکری، اخلاقی و معنوی، تصریح کرد: در برابر شیاطین جن و انس که برای فاسد کردن ذهن جوانان ما شبهه‌پراکنی می‌کنند، باید تقویت بنیه‌های اعتقادی، قطع ارتباط با افراد آلوده و نزدیک نشدن به محیط‌های خطرناک را مدنظر داشته باشیم و اگر گرفتار آلودگی شدیم با استغفار، نماز و ذکر خداوند، ذهن و جان ما را شستشو دهیم.
 
آمریکا رو به افول است/حقوق بشر آمریکایی جنایت و غارت است
 
حجت الاسلام ابراهیم گزمه امام جمعه هیرمند در خطبه های این هفته نماز جمعه گفت: آمریکا همواره در طول تاریخ چهره استکباری خود را به جهانیان نشان داده است، جنایات رهبران این کشور بر کسی پوشیده نیست و سال هاست منابع کشورهای منطقه را غارت می کنند.

وی بیان کرد: آمریکا نمی تواند مدافع حقوق بشر باشد زیرا دست هایی که به خون مسلمانان و حاج قاسم سلیمانی آلوده شده دست های خود شیطان است، در کنار آمریکا سایر کشورهای اروپایی و اسرائیل هم در این جنایت ها شریک هستند.

 امام جمعه هیرمند اظهار کرد: به لطف خدا و انقلاب اسلامی آمریکا رو به افول است و تا نابودی آن چیزی باقی نمانده است.
شهادت دکتر بهشتی و یارانش اوج دشمنی منافقین با انقلاب بود
 
حجت الاسلام عظیم بامری امام جمعه شهرستان دلگان در خطبه های نماز جمعه این هفته دلگان با اشاره به فرارسیدن سالروز شهادت دکتر بهشتی، بیان کرد: این شهید و مبارز پیش از انقلاب از نخستین پایه گذاران و موسسان قوه قضاییه در کشورمان بوده است.

وی افزود: حادثه دردناک هفتم تیر به دست منافقین کوردل، اوج کینه توزی و دشمنی آنان با انقلاب و نظام اسلامی بود که قطعا برای همیشه تاریخ در اذهان باقی خواهد ماند.

امام جمعه دلگان در ادامه عنوان کرد: امروز قوه قضائیه و محاکم در کشورمان نقشی حساس دارند، عملکرد این قوه تأثیر به سزایی در دلگرمی مردم به انقلاب اسلامی و اصول آن دارد.

بامری در ادامه به فرارسیدن هفته حقوق بشر آمریکایی اشاره کرد و افزود: حقوق بشر آمریکایی فریبی برای حکومت بر مردم و کشورهای دنیا است.

امام جمعه دلگان بیان کرد: رفتار خشن و دور از انسانیت پلیس آمریکا با سیاهپوستان نماد حقوق بشر آمریکایی است که این روزها مردم در اعتراض به آن در خیابان ها تظاهرات می کنند.
 
تیرماه شناسنامه جنایت جنایتکاران به سردمداری مستکبران است/ صدای شکسته شدن استخوان های آمریکا به گوش می رسد
 
حجت الاسلام  مجتبی بامری خطیب جمعه سراوان در خطبه های این هفته نماز جمعه گفت: تیرماه شناسنامه ای از جنایت های جنایتکاران قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی است که با خدعه و توطئه دشمنان دین خدا به سردمداری مستکبران از جمله آمریکا و انگلیس در ایران اسلامی ایجاد شد.
 
وی بیان کرد: تیر ماه یادآور ترورها، جنایات، اغتشاشات، فتنه ها و مباحث مختلفی است و ما را به تأمل وا می دارد که چهره خبیث و بی رحم آن ها را بشناسیم.

امام جمعه سراوان ادامه داد:  یکی از جنایات جنایتکاران ترور و یا زخمی کردن رهبر فرزانه انقلاب بود که به فضل و لطف خداوند متعال نتوانستند این وجود مبارک و نازنین را از انقلاب بگیرند.

بامری اضافه کرد: هرگز دشمنی دشمنان خدا که قصد داشتند چهره خالص و مخلص انقلاب اسلامی را برای ایجاد فضا در انقلاب اسلامی و پیاده سازی اهداف شوم خود به مردم انقلابی ایران بگیرند را فراموش نخواهیم کرد.

 وی با اشاره به این که هفتم تیرماه یادآور جنایت وحشتناک استکبار و ترور شهید بهشتی و 72 تن از یاران انقلاب است، اظهار کرد: دشمنان انقلاب اسلامی توطئه های زیادی را انجام دادند، اما امروزه جرئت حمله به ایران را ندارند چرا که می دانند حتی پیشرفته ترین هواپیماهایشان به محض ورود به مرزهای کشورمان با ابزارهای بومی ایران ساقط خواهد شد.

امام جمعه سراوان تصریح کرد: امروز در قله قرار گرفته ایم و به لطف و فضل خداوند متعال صدای شکسته شدن استخوان های پوک دشمنان به ویژه آمریکا به گوش می رسد.

بامری گفت: آواره شدن انسان هایی در فلسطین، ترور شخصیت های مسلمان مانند سردار سلیمانی که برای حفظ و نجات جان انسان ها در منطقه حضور داشت و ایجاد توطئه و تحریم از نمونه های حقوق بشر آمریکایی است.

وی بیان کرد: آمریکا چهل سال با تمام قدرت توطئه، تحریم و عربده کشی کرد تا بتواند کاری کند که ملت مسلمان ایران از استقلال خود دست بکشند، اما موفق نشد و این را بنداند که حقیقت ماندنی است، راه سلیمانی ها ادامه دارد و با سربلندی مسیر را طی خواهیم کرد.

امام جمعه سراوان با اشاره به هفته قوه قضاییه گفت: این انتظار از دستگاه قضا و آیت الله رئیسی می رود که همچنان مسیر عدالت و شفافیت برای حل مشکلات، معضلات و شنیدن درد دل مردم ادامه داشته باشد.

بامری ضمن توصیه به شهروندان به رعایت اصول و پروتکل های بهداشتی، از دست اندرکاران و مسئولین نظارتی خواستار نظارت و دقت بیشتر برای جلوگیری از گرانی ها شد.

قوه قضاییه مظهر عدالت و پناهگاه مردم است/ بیانات رهبر انقلاب تیر خلاصی برنامه های دشمن را در پی دارد

حجت السلام  سید محمد موسوی، امام جمعه شهرستان چابهار در خطبه های نمازجمعه این هفته با اشاره به اهمیت و استحکام خانواده در جامعه بیان کرد: بهترین وسیله که خانواده را می‌تواند مستحکم کند دین داری است.
 
وی ادامه داد:  از امیرالمومنین نقل شده « دنیا جایگاه آسیب هاست و تنها جایی که آفات ندارد آخرت است» و از جمله مهم ترین آفت هایی که به دین اسلام آسیب می رساند؛ سوءظن، هوس، حسادت، خرافات، فخرفروشی و روسا و مسئولین ناشایست و ناکارآمد است.

خطیب جمعه چابهار با اشاره به این که ویروس منحوس کرونا همچنان است تصریح کرد: همه ما موظف به رعایت پروتکل های بهداشتی و حفظ فاصله گذاری اجتماعی در جامعه هستیم و همان طور که بازارها و بقیه مراکز بازگشایی شدند نمی توان از نماز و عبادات دوری کرد و نماز جمعه با رعایت همه جوانب بهداشتی برگزار خواهد شد.
 
موسوی با بیان این که قدرتمندترین کشورهای جهان در مقابل این بیماری زانو زدند افزود: آمریکایی که ذره ای هم بویی از انسانیت نبرده است و در گذشته خوی وحشیانه خود را نشان داده در مقابل این بیماری به زانو در آمده است.
 
وی با اشاره به دهه کرامت رضوی که از ولادت حضرت معصومه (س) تا ولادت امام رضا(ع) است ادامه داد: حرکت عظیم این برادر و خواهر در تاریخ بشریت سازنده و مهم بوده است و هم اکنون این دو شهر به مرکز علم، رشد، توسعه دین داری و خدا محوری تبدیل شده است و شهر قم با وجود مبارک حضرت فاطمه معصومه(س) به بزرگترین مرکز علم خداشناسی تبدیل شده است.
 
امام جمعه چابهار بااشاره به ششم تیرماه سالروز ترور نافرجام رهبر معظم انقلاب در سال 1360 به دست منافقین کوردل عنوان کرد: طبق صحبت های سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا یک سخنرانی مقام معظم رهبری تمام برنامه ریزی و طرح های این کشور علیه ایران را از بین می برد و آن ها به کسی سوءقصد بردند که در بین مردم از محبوبیت بالاتر و بیشتری برخوردار شده است.
 
وی بااشاره به هفته قوه قضاییه و شهادت دکتر بهشتی به دست منافقین گفت: حرکت جدید آیت رئیسی و تلاشش در مبارزه با فساد جای تقدیر و تشکر دارد و قوه قضاییه در جایگاه اصلی خود یعنی زمانی که شهید بهشتی حضور داشتند حرکت می کند که این یک نعمت بزرگ برای انقلاب ما است و از این حرکت با تمام توان حمایت می کنیم.
 
موسوی با اشاره به این که قوه قضاییه مظهر و پناهگاه عدالت است اذعان کرد: مسئله عدالت و ریشه کن کردن فساد در اولویت ماست و اگر می خواهیم مردم به نظام و جمهوری اسلامی امیدوار باشند باید از قوه قضاییه دفاع کنیم که این قوه مظهر عدالت و پناهگاه غیرت مردم می باشد.
 
امام جمعه چابهار با اشاره به گرامیداشت شهدای مبارزه مواد مخدر گفت: دشمنان از هر راهی برای ضربه زدن به کشور و نظام ما کوتاهی نمی کنند و یکی از مواردی که برنامه ریزی کردند مواد مخدر و ضربه زدن به جوانان ما توسط استکبار و غرب است.

انتهای پیام/
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۶۲۲۶


ارسال