دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ ,3 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۷ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۲۴
کلید دیجیتال اپل برای اتومبیل‌ها معرفی شد
 
شرکت اپل در قراردادی با BMW تصمیم گرفت کلید‌های دیجیتال جدید برای اتومبیل‌ها را به مخاطبین خود معرفی کند.
به گزارش عصرهامون به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، شرکت اپل یک قابلیت جدید برای کاربران خود عرضه کرده که از طریق آن افراد می‌توانند قفل در اتومبیل خود را باز کرده و همچنین خودرو را روشن کنند. بر اساس اطلاعات به دست آمده بی‌ام‌و اولین شرکتی خواهد بود که فناوری مناسب با این قابلیت را عرضه خواهد کرد. ویژگی جدید قرار شده تا بر روی جدیدترین نسخه سیستم‌عامل iOS وجود داشته باشد.
اپل در حالی قابلیت کنترل دیجیتال قفل خودرو را به کاربرانش معرفی کرده که معمولاً چنین ویژگی‌هایی از طریق شرکت‌های سازنده اتومبیل معرفی می‌شوند و این اولین باری است که مجموعه‌ای همچون اپل اقدامی این چنینی صورت می‌دهد. طریقه فعالیت این قابلیت به گونه‌ای است که افراد باید گوشی آیفون و یا ساعت Apple Watch خود را با اتومبیلی که از ویژگی مذکور پشتیبانی می‌کند متصل کنند.
روشن کردن اتومبیل با گوشی آیفون
کاربران برای بازگشایی قفل خودرو می‌توانند روش‌های مختلفی را پیش بگیرند، برای مثال این فرآیند می‌تواند از طریق سنسور تشخیص چهره، سنسور اثر انگشت و یا تماس نزدیک گوشی به وسیله NFC انجام شود.
کلید دیجیتال آیفون

گفتنی است تماس از طریق NFC به کاربران اجازه می‌دهد هر زمان که با گوشی هوشمند آیفون خود به اتومبیل نزدیک شوند قفل آن باز شود. دارندگان محصولات شرکت اپل همچنین می‌توانند با استفاده از سرویس پیام‌رسانی آیفون دسترسی خودرو را به دوستان و یا آشنایان خود بدهند. این ویژگی به آن‌ها اجازه می‌دهد تا در صورت لزوم اتومبیل خود را به دیگران بسپارند. شرکت بی‌ام‌و اولین مجموعه‌ای است که به صورت رسمی اظهار داشت از قابلیت جدید اپل پشتیبانی می‌کند.
بازگشایی قفل خودرو با آیفون
کاربران می‌توانند قفل خودروی خود را از طریق کلید دیجیتالی موجود در Apple Wallet فعال کنند. این قابلیت همچنین اجازه روشن کردن اتومبیل را در اختیار افراد قرار می‌دهد. گفتنی است کلید دیجیتالی جدید بر روی تمامی اتومبیل‌های بی‌ام‌و مدل1Series، 2 Series، 3 Series، 4 Series، 5 Series، 6 Series، 8 Series، X5، X6، X7 و Z4 فعال خواهد بود. کاربران برای برخورداری از این قابلیت‌ها نیاز دارند تا یکی از گوشی‌های iPhone XR، iPhone XS و یا مدلی جدیدتر را داشته باشند.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۶۲۸۰


ارسال