سه شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹ ,14 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۷ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۵۳
تراژدی ریزگردها در جنوب شرق؛
توفان و کرونا؛ بحران به توان 2/ باز هم نفس هامون نشینان گرفت
 
سال های سال است که هامون نشینان با معضل ریزگردها دست و پنجه نرم می کنند، اما این روزها با شدت بادهای 120 روزه و جولان کرونا در جنوب شرق کشور وضعیت بحرانی تر شده است.
به گزارش عصرهامون، وزش بادهای ۱۲۰ روزه در منطقه سیستان شاید برای عده ای از مسئولان داستانی تکراری و عادی باشد، اما مردم صبور، غیور و مرزدار سیستان و بلوچستان سالیان درازی است که گرفتار این معضل هستند.

مشکلی جدی که این روزها با شدت گرفتن مبتلایان به کووید 19 شکلی بحرانی تر و غم انگیزتر به خود گرفته است، ریزگردهایی بی رحم که در رقابت تنگاتنگ با ویروس منحوس کرونا نفس مردم سیستان را هر روز تنگ تر می کند. 

اما گویا هر چه مشکلات حادتر می شود، اهمال کاری دولت هم رنگ بیشتری می گیرد، چراکه در کنار این دو بحران این روزها ایستگاه سنجش غلظت گرد و غبار شمال سیستان و بلوچستان همچنان خراب است و مردم از مهمترین داده های آماری بی بهره هستند.

تشدید بادهای 120 روزه 

دوست محمد کلیم، معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار ما بیان کرد: از امروز به شدت بادهای 120 روزه در منطقه سیستان افزوده شده است که پیش بینی می شود سرعت باد تا فردا افزایش یابد، به طوری که خیزش گرد و خاک، کاهش دید و کیفیت هوا و همچنین احتمال خسارت به تاسیسات و محصولات کشاورزی وجود دارد.

وی با بیان اینکه بعدازظهر یکشنبه از شدت باد در این منطقه کاسته خواهد شد، افزود: توصیه می شود مردم منطقه سیستان از تردد غیر ضروری در زمان غبارآلود بودن هوا خودداری کرده و ترددهای جاده ای با احتیاط انجام شود.

انتهای پیام/ 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۶۳۰۳


ارسال