چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ ,12 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۸ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۸
"کرونا"نیروی کمکی گرفت؛
انتشار کویید-19 به دست مردم/تجمع بی هدف افراد در مکان های مختلف سیستان فاجعه افرید
 
تجمع بی هدف افراد در مکان های مختلف موجب شده تا روز به روز شاهد افزایش آمار مبتلایان به کرونا در استان باشیم که این امر موجب بروز فاجعه در سیستان و بلوچستان شده است.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از پایگاه خبری اوشیدا ؛ در پی شیوع گسترده بیماری کرونا در شمال سیستان و بلوچستان برخی از افراد به انتشار بیشتر آن در جامعه کمک می کنند.

این افراد با تجمع در میادین و بازارها باعث می شوند تا کرونا بیشتر در بین افراد منتقل شود و افراد بیشتری در این بین به ویروس کرونا مبتلا شوند.

این در حالی است که از ابتدای سال جاری تا کنون وزارت بهداشت بارها اعلام کرده است که تنها راه کنترل این بیماری رعایت توصیه های بهداشتی و ماندن در خانه است.

محل خرید و فروش گوسفند در زابل جایی است که روزانه صدها نفر در آن تجمع کرده و در کنار یکدیگر اقدام به معامله گوسفند و یا سایر حیوانات دامی می کنند، فاصله اندک این افراد با یکدیگر باعث شده است تا نگرانی ها برای افزایش ویروس کرونا در این بین بیشتر شود.

اجتماعات محل اصلی انتشار کروناست

هادی میرزایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل در گفت و گو با خبرنگار ما، گفت: اجتماعات محل اصلی انتشار ویروس کرونا است.

وی افزود: خطر در خصوص این بیماری بسیار جدی است و مردم باید دقت داشته باشند که از حضور در مراسمات خودداری کنند.

وی ادامه داد: در برخورد با دیگران در صورتی که هر دو طرف ماسک داشته باشند باید فاصله یک متر و در غیر این صورت همان فاصله دو متری باید رعایت شود.

میرزایی تصریح کرد: احتمال آلودگی مراکز درمانی به دلیل مراجعه زیاد افراد به شدت بالا است، لذا مردم تا حد امکان به این مراکز مراجعه نکنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل گفت: شهروندان توجه داشته باشند که ارتباط خود را از سایر اعضای فامیل به خصوص افراد آسیب پذیر مثل سالمندان و افرادی که دارای بیماری های زمینه ای هستند قطع کنند چرا که ممکن است خود همان شخص هم ناقل باشد.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۶۳۳۵


ارسال