جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰ ,30 July 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
۱۹۳ دوومیدانی‌کار از ۵۸ کشور کمک‌های مالی بنیاد بین‌المللی دوومیدانی را دریافت می‌کنند.
به گزارش عصرهامون به نقل از تسنیم، فدراسیون جهانی دوومیدانی  (IAAF) و بنیاد بین‌المللی دوومیدانی (IAF) اعلام کردند که به 193 ورزشکار این رشته از 58 فدراسیون عضو کمک‌های بلاعوض به مبلغ سه هزار دلار آمریکا اعطا می‌شود تا از ورزشکاران حرفه‌ای که به دلیل شیوع کرونا دچار مشکل شده‌اند، بدین شکل حمایت شود. میزان کمک‌های جمع‌آوری شده 600 هزار دلار است.

بنیاد بین‌المللی دوومیدانی تا روز 31 ماه مِی که آخرین مهلت برای معرفی ورزشکاران در این موضوع بود، اسامی 261 ورزشکار واجد شرایط را دریافت کرد و این ورزشکاران در کارگروه تخصصی مورد بررسی قرار گرفتند تا مشخص شود که آیا واقعاً واجد شرایط مورد نظر هستند یا خیر.

ورزشکارانی که در جمع 6 نفر برتر ماده خود قرار دارند و افرادی که در مسابقات لیگ الماس  در سال 2019 موفق به کسب بیش از 6 هزار دلار جایزه نقدی شده‌اند، در لیست مدنظر فدراسیون جهانی دوومیدانی برای دریافت کمک دیده نمی‌شود.

در واقع این کمک مالی که بیش از 11 میلیارد تومان است، در اختیار ورزشکاران نیازمند و در جهت حمایت از آنها قرار خواهد گرفت. پیش‌بینی می‌شود که پرداخت کمک‌های نقدی به این 193 ورزشکار از هفته آینده آغاز شود.

این خبر در حالی از سوی سایت رسمی فدراسیون جهانی دوومیدانی منتشر شده که به اسامی ورزشکاران هیچ اشاره‌ای نشده و مشخص نیست که آیا ورزشکارانی از ایران در این لیست حضور دارند یا خیر.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۶۳۵۴


ارسال