پنجشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۹ ,9 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۸ تير ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۲۳
ترانزیت در بندر چابهار روی موج توسعه؛
کرونا مانع تجارت در بزرگترین بندر اقیانوسی کشور نشد/پهلوگیری پنجمین کشتی حامل گندم اهدایی هند به افغانستان در دروازه ملل
 
بهروز آقایی، مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: پنجمین کشتی حامل گندم اهدایی هند به افغانستان در بندر شهید بهشتی چابهار پهلوگیری کرد و بلافاصله عملیات تخلیه آن آغاز شد.
بهروز آقایی، مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: طبق برنامه از پیش تعیین شده، پنجمین پارت از محموله ۷۵ هزار تنی گندم ترانزیتی در قالب سری جدید کمک های انسان دوستانه هندوستان به افغانستان از طریق بندر چابهار وارد و بلافاصله عملیات تخلیه آن آغاز شد.

وی ادامه داد: پارت اول تا چهارم این محموله نیز در مجموع به وزن 31 هزار تن از روزهای پایانی فروردین ماه و در شرایطی که ویروس کرونا بر همه جهان غلبه کرده است، در این بندر استراتژیک پهلو گرفت.

به گفته این مقام مسئول، پنجمین کشتی کانتینری گندم ترانزیتی اهدایی، کمک های انسان دوستانه کشور هندوستان به افغانستان نیز به وزن 7 هزار و 500 تن و در قالب 300 دستگاه کانتینر 20 فوت؛ یکشنبه هشتم تیرماه وارد بندر شهید بهشتی شد.
 

آقایی با اشاره به خروج این کالا به صورت حمل یکسره از بندر چابهار به سمت مرز افغانستان، اضافه کرد: دیگر محموله های سری جدید کمک های انسان دوستانه هند به افغانستان نیز به مرور از طریق این بندر بزرگ اقیانوسی وارد و به مقصد ارسال می شود.

وی خاطرنشان کرد: چهار بخش اول از گندم اهدایی دولت هند پس از تخلیه از کشتی در بندر شهید بهشتی چابهار، بارگیری و از طریق مرز میلک - زرنج به افغانستان منتقل شد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۶۳۶۱


ارسال