جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰ ,30 July 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۹ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۰۹
گزارشی از معضل کمبود مایه حیات روستاهای دلگان؛
آب لوله کشی «چاهشور» در سایه عدم پاسخگویی مسئولان قطع است
 
آب لوله کشی روستای چاه شور شماره یک شهرستان دلگان سیستان و بلوچستان از هفت روز قبل قطع است.
به گزارش عصر هامون به نقل از صدای بلوچ، چند روز قبل در این پایگاه خبری گزارشی با عنوان «مایه حیات روستاهای شرق دلگان از پنج روز قبل قطع است/ با رفع نقص فنی موتور پمپ، معضل قطعی آب برطرف می شود» در خصوص مشکل قطعی آب آشامیدنی روستاهای چاهشور یک،دو ، سه ، چاه محمد و چاه میرجان منتشر شد.

که به گفته عظیم عظیمی رییس اداره آب و فاضلاب روستایی شهرستان دلگان نقص موتور پمپ مجتمع آب رسانی این روستاها علت اصلی قطعی پنج روزه آب لوله کشی مناطق مذکور در شرق شهرستان دلگان بوده است.

عبدالله بامری عضو شورای اسلامی روستای چاهشور یک شهرستان دلگان در گفتگو با خبرنگار ما بیان کرد: نقص فنی موتور پمپ مجتمع آب رسانی این روستاها برطرف شده اما همچنان یک هزار و ۵۰۰ نفر از اهالی چاه شور شماره یک دلگان به آب لوله کشی دسترسی ندارند.

وی ادامه داد: برخی از اهالی چاه شور شماره یک دلگان از هفت روز قبل که آب لوله کشی روستا قطع شده برای تهیه مایه حیات به موتور پمپ ها و برخی به روستاهای مجاور و برخی هم به شهر گلمورتی مرکز این شهرستان مراجعه می کنند.

بامری با اشاره به اینکه اهالی چاهشور شماره برای تهیه آب با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کنند، خاطرنشان کرد: از مسئولان دلگان و اداره آب و فاضلاب روستایی این شهرستان تقاضا داریم تا نسبت به رفع معضل کمبود آب آشامیدنی در چاهشور اقدام کنند.

علی رغم پیگیری ها و تماس های فروان، رییس اداره آب و فاضلاب روستایی شهرستان دلگان پاسخگوی خبرنگار این پایگاه خبری در خصوص رفع معضل اهالی روستای چاه شور شماره یک نبوده است.

روستای چاه شور شماره یک در فاصله ۵۵ کیلومتری شرق شهر گلمورتی مرکز شهرستان دلگان سیستان و بلوچستان واقع شده است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۶۴۱۷
مرجع : عصرهامون


ارسال