جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ ,7 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۰ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۱۴
نماینده حوزه انتخابیه ایرانشهر:
20 هزار شغل بصورت مستقیم در دلگان ایجاد می شود/صنایع تبدیلی حلال مشکلات کشاورزان سیستان و بلوچستان است
 
عبدالناصر درخشان گفت: اجرای طرح کشت و صنعت 10هزار هکتاری تولید پنبه در دلگان با ایجاد اشتغال برای 20هزار نفر اتفاقی تاریخی برای مردم استان و منطقه خواهد بود.
به گزارش عصرهامون، عبدالناصر درخشان در گفتگو با خبرنگار صدای بلوچ بیان کرد: اقدامات و پیگیری های انجام شده در ارتباط با پروژه مجتمع کشت و صنعت 10 هزار هکتاری پنبه دلگان با وزارت جهاد کشاورزی، سازمان اصلاح نباتات در حال انجام است که این موضوع نتیجه قطعی را به ما خواهد داد که کشت پنبه را در دلگان شروع خواهیم کرد.

این نماینده مجلس افزود: اگر این مجتمع راه اندازی شود این یک اتفاق تاریخی برای مردم منطقه خواهد بود که 20 هزار شغل بصورت مستقیم در دلگان ایجاد خواهد شد و فرهنگ کار در جامعه بلوچستان به یک معضل و مشکل تبدیل شده که بایستی فرهنگ کار در این منطقه ارتقا پیدا کند.

وی تصریح کرد: شهرستان دلگان با داشتن ظرفیت هایی چون آب فراوان، زمین های حاصلخیز، جازموریان، دامداری سرزمین فرصت ها است که بایستی با خلاقیت، تفکر و نوع آوری آن را به صنعت تبدیل کرد.

نماینده حوزه انتخابیه شهرستان های ایرانشهر، دلگان، بمپور،فنوج، سرباز و راسک در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سود تولید سالانه 35 هزار تنی خرمای دلگان به جیب دلالانی می رود که نه آن ها را می شناسیم و نه وابستگی با آن ها داریم، تاکید کرد: فرزندان این سرزمین از فرصت های بندر چابهار و صادرات استفاده کنند و اگر قرار بر واسطه گری باشد، فرزندان این سرزمین باید واسطه بین تولید کننده و مصرف کننده باشند که یک زنجیره با ارزشی ایجاد خواهند کرد.

عبدالناصر درخشان افزود: امنیت پایدار همیشه با تیر و تفنگ و مسلسل برقرار نخواهد شد و اگر می‌خواهیم امنیت پایدار داشته باشیم باید یک برنامه‌ریزی و چشم‌انداز درست تعریف کنیم که این امر به آموزش و پرورش ما برمی‌گردد.

درخشان افزود: آموزش و پرورش کودکان را باید به گونه‌ای پرورش دهد که فردا وارد اجتماع شدند و سیاست، اقتصاد و موضوعات اجتماعی را در دست گرفتند آموزش‌های لازم را برای آن که ارزش‌های انسانی را قدر بدانند را در مدارس یاد بگیرند.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط اقتصادی کشور دغدغه اول مجمع نمایندگان استان پروژه بزرگ‌راه چابهار به زاهدان است که برای استان سیستان و بلوچستان محقق شود.

نماینده حوزه انتخابیه ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی‌ گفت: با توجه به این‌که ظرفیت جاده‌های استان را کانتینرها و محموله‌های بنادر و کشتیرانی چابهار ایجاد ترافیک حجیم ایجاد کرده تقاضای ما از کشتیرانی کشور این بوده است که قسمتی از هزینه‌های ساخت این بزرگراه را تقبل کند.

عبدالناصر درخشان خاطرنشان کرد: با توجه درخواست مردم شهرستان دلگان نسبت به کمک تعرفه گرمسیری برق در مهر و آبان، تغییر نوع تعرفه های گرمسیری نگاه کارشناسانه شرکت برق را می طلبد که حق و حقوق مردم را آن گونه که هست به آن رسیدگی کنند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۶۴۳۲
مرجع : عصرهامون


ارسال