جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ ,22 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۰ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۰۰
وقتی حقوق بشر از زبان غرب معنا می شود؛
شهدای تاسوعا حسینی چابهار؛ شاهدانی از حقوق بشرآمریکایی هستند/رسوایی استکبار جهانی، بزرگترین حقیقت قرن برای سست عنصرهاست
 
حقوق بشر آمریکایی بزرگترین دروغ و تناقض بشری قرن است که تاکنون در جهان در بین جوامع بشری رخ داده و هیچ نظیر و مانندی ندارد، حادثه تروریستی چابهار یکی از این اقدامات خصمانه و ظالمانه استکبار و غرب است که به واسطه گروهک های تروریستی در تاسوعای حسینی شهر چابهار انجام شد.
به گزارش عصرهامون به نقل از چهاربهاران، پس از جنگ ایران و عراق، آمریکا همواره با تقویت و حمایت از گروه های مختلف تروریستی از جمله سازمان منافقین و گروه های دیگر سعی در اخلال آرامش و امنیت جمهوری اسلامی داشتند و با گذشت چهل و یک سال از عمر با برکت انقلاب بیش از 17 هزار نفر را بطور مستقیم و غیرمستقیم ترور و خانواده های آنها را عزادار کرند.
 
استان سیستان و بلوچستان که از نظر استراتژیکی، پتانسیل و ظرفیت های بسیار مهم و با ارزش در جنوب شرق کشور است و با توجه به موقعیت جغرافیایی و همسایگی با کشور افغانستان و پاکستان و بحث قومیتی مذهبی همواره مورد ترور و برنامه های خصمانه آمریکا علیه ایران بوده است.
 
طی دو دهه اخیر گروهک های تروریستی در سیستان و بلوچستان قربانی های زیادی به بهانه مذهب و قومیت با حمایت آشکار آمریکا انجام دادند که مشهورترین آن گروهک عبدالمالک ریگی بود که پس از یک دهه منجر به شهادت بیش از صدها نفر در این استان شد.
 
حادثه تروریستی چابهار یکی از این اقدامات خصمانه و ظالمانه استکبار و غرب است که به واسطه گروهک های تروریستی در تاسوعای حسینی شهر چابهار انجام شد که منجر به شهادت رسیدن ده ها نفر از همشهریان از طفل 6 ماهه تا بزرگسال را به همراه داشت و یک سند جنایت بار بزرگی در تاریخ کشور ما ثبت شد و بار دیگر ثابت کرد که امریکا برای رسیدن به اهدافش از هیچ اقدامی دست برنخواهد داشت.

بازخوانی حادثه تاسوعای حسینی چابهار

ظهر نهم محرم الحرام در روز چهارشنبه ۲۴ آذرماه ۱۳۸۹ در تاسوعای حسینی دسته های سینه زنی پس از طی کردن مسیر کم کم خود را برای ورود به مسجد و نماز ظهر آماده می کردند فریاد یا ابوالفضل عباس فضا را پرکرده بود، بار دیگر دستان پلید کفار در حالی که مسلمانان بی دفاع و سوگوار این شهرستان برای یادآوری و زنده نگاه داشتن ارزش های قیام عاشورا مشغول عزاداری بودند جنایتی خونین را رقم زد.

این حادثه در ساعت ۱۰:۳۰ در نزدیکی مسجد امام حسین (ع) و میدان فرمانداری چابهار توسط گروهک تروریستی جندالشیطان به وقوع پیوست. تعداد 39 تن از پیروان راستین سرور و سالار شهیدان در خون خود غلتیدند و به قافله شهدای اسلام پیوستند و ۹۵ نفر دیگر نیز مجروح شدند.

عوامل این جنایت ۴ نفر بودند. دو نفر از آنان کمربند انفجاری خود را در نزدیکی مسجد امام حسین(ع) و میدان فرمانداری چابهار منفجر کردند. این زمانی بود که مردم به قصد عزاداری تاسوعای حسینی در حال حرکت به سوی مسجد بودند. نفر سوم قصد داشت جلیقه انتحاری خود را در بین جمعیتی که برای امدادرسانی به شهداء و مجروحین تجمع کرده بودند منفجر کند؛ اما با هوشیاری ماموران امنیتی هدف قرار گرفت و به هلاکت رسید و نفر چهارم نیز دستگیر شد.
 
حقوق بشر آمریکایی بزرگترین دروغ و تناقض بشری قرن است که تاکنون در جهان در بین جوامع بشری رخ داده و هیچ نظیر و مانندی ندارد به گونه ای که دولت مردان هر چه تلاش می کنند با لاپوشانی و سفید نمایی اوضاع گندهای لنج زار خود را پاک و محو کنند، موفق نمی شوند و به قول ما ایرانی ها به جای درست کردن ابرو، چشمش را کور کردند.
 
حقوق بشر آمریکایی بزرگترین دروغ و تناقض بشری قرن است

حسن میرشکار؛ استاد دانشگاه و جامعه شناس در گفت و گو با خبرنگار ما، با اشاره به جنایت های آمریکا علیه بشریت بیان کرد: یکی از موارد غیرقابل انکار و روشن ساختاری و عملکردی سیاست‌ های خصمانه و رذلانه دولت های آمریکا در طی چند دهه اخیر برای رسیدن به قدرت امپراطوری جهانی است و باید در عین حال مستند و دقیق گفت که آمریکایی‌ها در تاریخ کشور خود انواع و اقسام جنایت‌ها را نسبت به مردم دنیا و جوامع بشری روا داشتند تا به هر شیوه و شکل ممکن به خواسته های خود دست پیدا کنند.
 
وی افزود: ایالات متحده آمریکا برای اینکه به تنها کشور صاحب قدرت و ثروت تبدیل شود با پیروی از خلق و خوی استعمارگری اروپاییان، به صورت مداخله آشکار از طریق سلطه و استثمار اقتصادی، تهاجم فرهنگی، حمله نظامی، پیاده کردن ارتش نظامیان، تهدید و یا توسّل به کودتای نظامی و سرنگون کردن دولت‌های ملّی و مردمی در قرن اخیر و چشاندن طعم تلخ تجاوزات و زیاده خواهی های خود به ملتهای مختلف به تدریج به بزرگترین متجاوز جهان تبدیل شد.
 
استاد دانشگاه سیستان و بلوچستان با بیان اینکه منطقه خاورمیانه در قاره آسیا را با دارا بودن منابع مهم انرژی و اقتصادی می توان بهترین نقطه جهان برای زندگی دانست و تصریح کرد: جنایت های بی رحمانه آمریکا در چهار دهه اخیر مردم را خون به دل کرده است کشتار بی رحمانه بیش از صدهزار نفر از مردم مظلوم فلسطین، عراق، پاکستان، سوریه، افغانستان و جمهوری اسلامی ایران به بهانه مبارزه با ترویسیم در حالی که خود بزرگترین پرورش دهنده و حامی قصابان انسانی است.
 
وی ادامه داد: لشکر کشی نظامی به افغانستان برای مقابله با طالبان در جواب حمله نمایشی 11  سپتامبر 2001 هرگز در تاریخ فراموش نخواهد شد که به دنبال این جنگ افروزی، اشغال بخشی از کشور پاکستان و عراق و در ادامه سوریه هم به آن اضافه شد تا با ایجاد پایگاه های مختلف نظامی علاوه بر جنایت جنگی، غارت سرمایه و ثروت ملی، سایه جنگ، تهدید و تحریم را بر سر ایران اسلامی که همیشه حامی ملت های مظلومان و سد راه زیاده روی آنها است، باشد.

خاورمیانه خون به جگر حاصل چهار دهه جنایت گاوچرانان غرب وحشی

میرشکار افزود: ایجاد گروهک های تروریستی مختلف در منطقه از جمله داعش و حمایت آشکار از آنها، دو قطبی مذهبی و قومیتی در بین کشورهای منطقه به خوبی نشان می دهد که خاورمیانه دیگر رنگ آرامش و آسایش قبل خود را ندارد و علاج بهبود آن اتحاد کشورها و بیرون راندن سایه استکبار از سر مردم آن است.
 
وی اظهار کرد: پس از انقلاب اسلامی ایران و اقدام قاطع دانشجویان در تسخیر سفارت آمریکا که مرکز جاسوسی و کار شکنی علیه ملت ما بود، آتش جنگ و جنایت آنها بعد از اقدامات خصمانه شان شعله ور شد و همه سعی و تلاش خود را برای براندازی و نابودی جمهوری اسلامی ایران به رهبری امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری کردند اما همیشه به لطف خدا، هوشیاری و همت مردم و مسئولین نظام با شکست مواجه شدند.
 
کارشناس جامعه شناسی با اشاره به جنایت های غرب علیه کشورمان یادآور شد: همکاری با کشور عراق برای حمله شیمیایی و ناجوانمردانه به ما در سالهای آخر جنگ تحمیلی دفاع مقدس و کشته شدن ده ها هزار کودک، زن و مرد و پیر و جوان نمونه ای تاریخی از جنایت علیه کشور ما بوده که گواهی این است که مدعیان حقوق بشر برای رسیدن به قدرت از هیچ جنایتی دست برنخواهند داشت.

وی افزود: حمایت از گروه تروریستی داعش برای شعله ور کردن آتش جنگ در عراق و سوریه طی یک دهه اخیر که منجر به تجاوز و کشتار بیش از ده ها هزار نفری مردم شده ، یکی از سندهای زنده و آشکار امروز است که با پرداخت هزینه های هنگفت رسانه ای و حق سکوت مجامع بین المللی سعی در پوشاندن آن را دارند.
 
میرشکار خاطرنشان کرد: جنگ افروزی و کشتار برای رسیدن به قدرت را می توان ریشه در ذات آمریکا بیان کرد که با اشاره به تعبیر زیبا مقام معظم رهبری، آمریکا امروز همان گاوچرانان غرب وحشی دیروز هستند که هر زمان و مکان برای رسیدن به ثروت و قدرت دست به قتل و غارت می زدند و هرگز رنگ و بویی از انسانیت نداشتند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۶۴۳۳


ارسال