جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ ,22 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
شماری از رانندگان ناوگان باری ایرانی گفتند: هنگام جابجایی کالا در کشورهای پاکستان و افغانستان هیچگونه امنیت جانی نداریم و هر لحظه امکان سرقت و خسارت به ماشین های ما وجود دارد.
به گزارش عصرهامون، در حالی رانندگان ناوگان باری کشورهای پاکستان و افغانستان به هنگام ترانزیت کالا به داخل کشور ایران امنیت جانی و مالی و آرامش خیال دارند که این اتفاق را رانندگان ایرانی به محض ورود به آن سوی مرزهای شرقی کشور احساس نکرده و از نحوه برخورد و عدم امنیت جانی خود ابراز گلایه دارند.

مسئولان ایرانی، کشور همسایه را موظف به تامین امنیت و پرداخت غرامت کنند

شماری از رانندگان ناوگان باری ایرانی در تماسی که با دفتر این پایگاه خبری داشتند با بیان اینکه در کشور افغانستان و پاکستان امنیت جانی ندارند، گفتند: بارها پیش آمده در حین جابجایی کالاها از سوی افراد ناشناس که اقدام به بستن جاده کرده اند به سمت ماشین های ما تیراندازی می شود، این امر سلامت جانی رانندگان را به مخاطره می اندازد. از سوی دیگر چون بیمه این خسارت وارده که خارج از مرزهای ایران رخ داده را تقبل نمی کند باید هزینه زیادی برای تعویض شیشه های شکسته یا بدنه خودروها که ضربه خورده، صرف کنیم.

به گفته این افراد، برخورد مسئولان آن سوی مرز با رانندگان ایرانی به گونه ای است که گویا اسیر جنگی گرفته اند، در همین راستا چندین بار پیش آمده که برخی از رانندگان را کتک زده اند که می طلبد مسئولان ایرانی چاره ای برای امنیت این قشر بیاندیشند.

این رانندگان ادامه دادند: شیوع ویروس کرونا دغدغه دیگری است که جان ما را به خطر می اندازد به این علت که بهداشت در این کشورها رعایت نمی شود، همچنین در تهیه مواد خوراکی و آشامیدنی با مشکل مواجه هستیم و از سوی دیگر چون چند روز برای تخلیه بار ما را معطل می کنند اقدام به دریافت هزینه های گزاف کرده که تمام این مشکلات آستانه صبر رانندگان را لبریز کرده است.

به گفته این افراد، مسئولان ایرانی باید قوانینی وضع کنند که در صورت وارد کردن خسارت مالی و جانی به رانندگان، کشور همسایه موظف به تامین امنیت و پرداخت غرامت باشد.

مشکلات را در اولین مرز ورودی به ارگان های مستقر در مرز اطلاع دهید

 تیمور باقری، معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان در گفت وگو با خبرنگار ما با اشاره به تردد رانندگان بخش حمل و نقل بین المللی کالای استان به کشور های همسایه شرقی گفت: رانندگان حرفه ای حمل و نقل عمومی خصوصا در بخش ترانزیت لازم است در هنگام تردد کلیه پروتکل های بهداشتی مربوطه را رعایت کنند.

وی بیان کرد: در صورت برخورد با هرگونه مشکلی، رانندگان باید مراتب را در اولین مرز ورودی به ارگان های مستقر در مرز اطلاع داده و همچنین از طریق سامانه های تلفنی، پیامکی و اینترنتی 141 با ما مطرح کنند.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۶۴۷۴


ارسال