چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ ,12 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۱۹
سریال افت ولتاژ برق در دلگان ادامه دارد؛
فاصله زیاد منازل از تیرهای برق عامل اصلی افت ولتاژ/گرمای هوای جنوب سیستان و بلوچستان امان مردم را برید
 
گرمای هوا از یک سو و افت ولتاژ برق از یک سو در روستاهای شهرستان دلگان امان مردم این منطقه را بریده است.
به گزارش عصرهامون به نقل از صدای بلوچ، گرمای بی سابقه هوا در این فصل، امان مردم شهرستان دلگان سیستان و بلوچستان را بریده است؛ افت ولتاژ برق در برخی از روستاهای این منطقه هم قوز بالا قوز شده است، معضلی که همه ساله با آغاز گرمای هوا ازاواسط فصل بهار در این منطقه گرمسیر آغاز می شود.

فاصله زیاد منازل مسکونی با تیرها موجب افت ولتاژ برق است

قباد بامری دهیار روستای چاه جلال شهرستان دلگان در گفتگو با خبرنگار ما بیان کرد: هم اکنون که در فصل گرما به سر می بریم برق روستا به شدت با افت ولتاژ همراه بوده و منازلی که از تیربرق فاصله دارند بیشتر با این معضل اساسی مواجه هستند.

وی با تاکید بر اینکه ابنیه و منازل مسکونی نوساز روستای چاه جلال به سبب فاصله زیاد با تیرهای برق نیاز به تیرکوبی دارند، گفت: علیرغم پیگیری های مکرر تاکنون اقدامی از سوی اداره برق شهرستان دلگان برای رفع این معضل صورت نگرفته، چنانکه بی برقی امان مردم را بریده است.

دهیار روستای چاه جلال شهرستان دلگان تصریح کرد: خواهشمند است هرچه سریعتر جهت رفع مشکل فوق تدبیری بیاندیشید چرا که توانایی تحمل این گرمای وحشتناک را نداریم.

علی بامری از اهالی چاهشورک عاشقان حسینی شهرستان دلگان به خبرنگار ما گفت: با توجه به گرمای شدید هوا و افت ولتاژ برق، نیاز است که مسئولان نسبت به رفع این معضل اقدام کنند.

رفع معضل افت ولتاژ در دستور کار اداره برق است

سعادت برخوردار مسئول فنی و روابط عمومی اداره برق شهرستان دلگان در این خصوص به خبرنگار ما گفت: رفع معضل افت ولتاژ برق در روستاهای این منطقه در دستور کار اداره برق شهرستان دلگان است.

 وی ادامه داد: پیمانکار اداره برق برای رفع معضل افت ولتاژ، روستای چاهشورک عاشقان حسینی شهرستان دلگان را تیرکوبی کرده و به زودی کار سیم کشی آن انجام خواهد شد.

مسئول فنی اداره برق شهرستان دلگان ادامه داد: دهیار روستای چاه جلال این شهرستان با مراجعه حضوری به اداره برق دلگان نسبت به انعکاس کتبی این مورد اقدام کند تا نسبت به رفع این معضل اقدام شود.

برخوردار خاطرنشان کرد: اکثر منازل مسکونی در روستاهای این شهرستان با فاصله بسیار زیادی از تیرهای برق، ساخته می شود که برای برق رسانی آن هم کابل برق زیادی نیاز است و هم اینکه موجب افت ولتاژ برق می شود.

 هر چند که معاون شرکت توزیع برق استان سیستان و بلوچستان برای رفع این معضل به این شهرستان سفر کرد ولی معضل افت ولتاژ در برخی از روستاها همچنان ادامه دارد، در هر حال می طلبد که مسئولان نسبت به رفع معضل افت ولتاژ برق در نطقه دلگان اقدام کنند.

روستاهای چاهشورک عاشقان حسینی و چاه جلال در 35 کیلومتری غرب شهر گلمورتی مرکز شهرستان دلگان سیستان و بلوچستان قرار دارند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۶۵۰۳
مرجع : عصرهامون


ارسال