چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ ,12 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱۳ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۲۶
جهان متاثر از بحران کرونا؛
شکوفایی پروژه های عمرانی در بندر چابهار/ بلندترین برج کنترل ترافیک دریایی کشور به پیشرفت 44 درصدی رسید
 
عباس آذرپیکان، معاون فنی و مهندسی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: عملیات احداث بلندترین برج کنترل ترافیک دریایی کشور با ۴۴ درصد پیشرفت آن هم در شرایط کرونا در بندر چابهار در دست اجرا است.
عباس آذرپیکان، معاون فنی و مهندسی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: بزرگترین بندر اقیانوسی کشور با موقعیتی منحصر بفرد و برخورداری از زیرساخت های مناسب بندری و تجهیزات پیشرفته قابلیت تبدیل شدن به قطب تجاری منطقه را دارد.

وی اضافه کرد: با توجه به این مهم پروژه های عمرانی این بندر در راستای منویات مقام معظم رهبری، توجه ویژه دولت و با پیگیری مستمر و مداوم، با سرعت و حتی فراتر از برنامه زمان بندی در حال اجراست و به سمت عملیاتی شدن پیش می رود.

این مقام مسئول ادامه داد: در این راستا عملیات احداث برج کنترل ترافیک دریایی بندر چابهار نیز با هدف حفظ سطح ایمنی دریانوردی در آبراه های تحت حاکمیت در سال گذشته آغاز شد.

وی افزود: بحران کرونا هم مانع رونق پروژه برج کنترل نشد، به گونه ای که درصد پیشرفت فیزیکی این پروژه جلوتر از برنامه زمان بندی است، که یکی از دلایل این پیشرفت استفاده از قالب لغزنده در احداث پروژه است.

به گفته آذرپیکان، این پروژه به دلیل پتانسیل مکانی و قرار گیری روی زمین مرتفع، بلندترین و مجهزترین ساختمان‌ برج کنترل در کل بنادر کشور خواهد بود و به دلیل موقعیت استراتژیک این بندر و پیچیدگی عملکردی می تواند به عنوان نماد بنادر و دریانوردی کشور و شهر چابهار جایگاه ویژه‌ای را کسب کند.

وی با اشاره به اهداف ساخت برج کنترل ترافیک دریایی بندر چابهار، گفت: دید کامل به خلیج چابهار ، کانال ها و  آبراه ها ، استقرار برج مراقبت دریایی، مرکز جست و جو و نجات دریایی و فضاهای عملیاتی و افزایش ضریب ایمنی بندر چابهار در راستای اهداف پدافند غیرعامل از اهداف اجرای این پروژه است.

معاون فنی و مهندسی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان  از این پروژه به عنوان نماد گردشگری دریایی نام برد و تصریح کرد: ارتفاع برج کنترل ترافیک دریایی بندر چابهار ۶۰ متر و دارای ساختمان اداری نیز است.

انتهای پیام/ 
 
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۶۵۵۳


ارسال