جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ ,7 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
حجت الاسلام والمسلمین سید محمد موسوی گفت: وجود یک مفسد باعث گمراهی و فساد یک دستگاه در جامعه می شود و لازمه مبارزه قاطع و محکم با آن قطع کردن دست آن برای اصلاح و پاکسازی است.
به گزارش عصرهامون به نقل از چهاربهاران، حجت الاسلام و المسلمین موسوی ضمن تبریک میلاد با سعادت حضرت علی بن موسی الرضا(ع) هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت و دهه کرامت، با اشاره به دین و دینداری که از ارزشمندترین مواردی مورد نیاز یک جامعه اسلامی و شخص مسلمان است، بیان کرد: در جامعه موفق اسلامی ما یک خانواده زمانی در برابر جهل، نادانی و گمراهی از استحکام لازم برخوردار است که دین دار باشد و همیشه دستورات دینی و معنوی ره به شکل صحیح انجام دهد.

وی افزود: اخلاق، رفتار، منش یک فرد دیندار باعث الگو پذیری دیگران می شود که در نهایت آرامش و آسایش را برای همگان به ارمغان می آورد و نتیجه رضایت بخشی را به همراه دارد.

امام جمعه چابهار با اشاره به عوامل پیشگیری از آفات و آسیب هایی که دین را متضرر می کند تصریح کرد: اولین موردی پیشگیری از آفات دین به تعبیر امیرالمومنین علی(ع) برای انسان عالم به دین، زهد و قناعت در زندگی و دوری از حرص و طمع دنیا است.

وی با اشاره به وضعیت هشدار استان و شهرستان چابهار در مواجه با ویروس کرونا خطاب به مردم گفت: همان طور که رهبر معظم انقلاب تاکید بر رعایت مسائل بهداشتی برای در امان ماندن و حفظ سلامت جامعه دارند، لازم است تا ما با رعایت کردن این پروتکل ها در جامعه نظیر استفاده از ماسک، عدم برگزاری مراسمات عروسی و عزا هم به خودمان هم به جامعه سفید پوش و زحمتکش وزارت بهداشت کمک و یاری کنیم.

حجت الاسلام موسوی در خطبه دوم خود با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای قوه قضاییه اظهار کرد: از زحمات دلسوزان دستگاه قضایی که تحولی را در این چند مدت ایجاد کردند صمیمانه تشکر و قدردانی می کنیم و از آنها می خواهیم همچنان به این روند کاری خود محکم و استوار ادامه دهند.

وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری به آیت الله رییسی مبنی بر مبارزه با فساد و شروع کار از خود قوه قضاییه افزود: آیت الله رییسی به عنوان رییس قوه قضاییه برای مبارزه جدی با فساد با پیروی از رهنمود های رهبر انقلاب در ابتدا کار برای پاکسازی و اصلاح از خود دستگاه قضا شروع کرد.

خطیب جمعه چابهار تصریح کرد: مبارزه با فساد باید در همه زمینه ها باشد و اگر جلوی آن گرفته نشود مثل این ویروس کرونا در جامعه واگیردار می شود و طبق گفته های رهبر انقلاب یک فاسد هم در جامعه زیاد است چون وجود او باعث گمراهی و فساد یک دستگاه در جامعه می شود و لازمه مبارزه قاطع و محکم با آن قطع کردن دست یک مفسد برای اصلاح و پاکسازی است.

وی ویژگی های یک قوه قضاییه مردمی از نگاه رهبر انقلاب را مامن امن و خدمتگراز دانست و خاطرنشان کرد: قوه قضاییه باید همیشه خدمتگراز و پناهگاه امن مردم باشد و از نگاه و مواضع بالا به پایین مردم پرهیز کند تا باعث دلگرمی آنها و ترس و اضطراب خاطیان شود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۶۵۶۶


ارسال