سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ ,11 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۰۳
امام جمعه موقت اهل سنت شهرستان چابهار:
حجاب و عفاف از عوامل مهم سلامت جامعه/ حضرت زهرا(س) بهترین الگوی حجاب برای بانوان است
 
مولوی عبدالرحمن دوستی گفت: حجاب در جامعه ما یک امنیت خاصی در برابر بسیاری از هنجارها است و جامعه بدون امنیت هیچ یک از اعتقادات را نمی توانند داشته باشند پس حجاب یکی از مسئله های مهم و اساس جامعه به حساب می آید.
به گزارش عصرهامون، مولوی عبدالرحمن دوستی؛ امام جمعه موقت اهل سنت شهرستان چابهار در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران با اشاره به حجاب و عفاف که از جمله احکام اسلامی و ضروریات دین است بیان کرد: نهادینه سازی فرهنگ حجاب و عفاف به عنوان یکی از ضرورت های دینی مستلزم برنامه ریزی صحیح در خانواده و جامعه است که باید برای اجرای آن برنامه ریزی شود.
 
وی ادامه داد: عفاف و حجاب از جمله عوامل مهم سلامت جامعه، تحكیم بنیان خانواده و كاهش آسیب های اجتماعی را در پی دارد.
 
مولوی اهل سنت چابهار با بیان اینکه دشمنان اسلام همیشه در حال ضربه زدن به اعتقادات مسلمانان هستند تصریح کرد: حجاب و عفاف از جمله مهم ترین اعتقادات مسلمانان است بنابراین دشمنان اسلام از شیوه مختلف سعی بر از بین بردن این مولفه از کشورهای اسلامی هستند همان گونه که مشاهده می شود در برخی از کشورهای اسلامی به خواسته خود رسیده اند ولی جمهوری اسلامی ایران دارای فرهنگی غنی اسلامی است و هرگز تحت تاثیر غرب حجاب و عفاف خود را کنار نخواهد گذاشت.
 
وی حجاب را امنیت در جامعه عنوان کرد و افزود: حجاب در جامعه ما یک امنیت خاصی در برابر بسیاری از هنجارها است و اگر جامعه ای امنیت نداشته باشد هیچ یک از اعتقادات را نمی توانند داشته باشند پس می توان گفت حجاب یکی از مسئله های مهم و اساس جامعه به حساب می آید.
 
حجاب مایه کرامت انسان و جامعه

مولوی دوستی حجاب را مایه کرامت انسان و جامعه عنوان کرد و گفت: جامعه ای که حجاب نداشته باشد بدور از امنیت زندگی می کنند و از اثرات مثبت حفظ عفاف و حجاب در جامعه امنیت اجتماعی فردی و انسانی را در پی دارد.
 
وی با اشاره به آیه 59 سوره احزاب که خداوند میفرماید، ای پیامبر همسران و دختران خود را و تمام زنان مومنین را دستور دهید که عفاف و حجاب داشته باشند که این حجاب بعنوان یک اساس و مایه برای حفظ خود شما و جامعه خواهد بود.
 
وی ادامه داد: بین حجاب و عفاف تفاوت هایی وجود دارد حجاب به معنای پوشش بیرونی و ظاهری و عفاف به معنای پوشش درونی و باطنی است و همانطور که می دانید بد حجابی بدتر از بی حجابی است، بدحجابی دور از معیارهای اسلامی قرار دارد.
 
حضرت زهرا(س) بهترین الگوی حجاب برای بانوان است
 
امام جمعه موقت چابهار افزود: حجاب برای بانوان مانند صدفی است که مرواریدی را در درون خود حفظ می کند از گناه ها، چشم های آلوده و غیره دور نگه می دارد.
 
وی بهترین الگو برای بانوان را به خصوص در بخش عفاف و حجاب حضرت فاطمه عنوان کرد و گفت: بانوان ما باید حضرت زهرا را الگوی خود در زندگی قرار دهند تا حسینی در دامن این مادران پرورش یابد که جامعه را از ظلم و ناعدالتی نجات دهد.
 
​مولوی دوستی با اشاره به هجوم نرم دشمن برای کشف حجاب و تهاجم فرهنگی در فضای مجازی اذعان کرد: امروزه در شبکه های اجتماعی شاهد شیوع آفت بی حجابی هستیم به طوری که این شبکه عاملی برای خودنمایی شده است که شیوع بی حجابی و بی بند و باری را در پی دارد.
 
وی با اشاره به اینکه وظیفه علما و نخبگان جامعه در زمینه حجاب و عفاف بسیار مهم است، خاطرنشان کرد: علما و ائمه جمعه از طریق تریبون‌ها و خطبه‌های خود می‌توانند مردم را در این زمینه ارشاد کرده و همه باید در رعایت حجاب و عفاف تلاش کنند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۶۵۸۲


ارسال