چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ ,5 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۸
در گفت و گو با بانوی شاخص شهرستان چابهار:
جامعه با حجاب نیازمند اصلاح تفکرات است/ ترویج حجاب؛ نیازمند نقش پررنگ و سازنده رسانه ها
 
فاطمه شجاع الدینی با اشاره به گسترش عفاف و حجاب در جامعه گفت: حفظ فرهنگ حجاب و عفاف همراه با حرکتی پویا و هدف مند نیازمند اصلاح تفکرات در جامعه است.
به گزارش عصرهامون، بانو فاطمه شجاع الدینی؛ مدرس حوزه علمیه خواهران و دبیر قرآن و دینی در دبیرستان دخترانه در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران با اشاره به معنای حجاب بیان کرد: حجاب به معنای پوشش هم ظاهری هم باطنی است که این پوشش فقط شامل پوشیدن قسمتهایی از بدن از دیدگاه دیگران نیست، بلکه در عفاف در کنار حجاب معنا پیدا می‌کند و این دو مکمل یکدیگر هستند و شخصی که حجاب دارد عفیفه هم خواهد بود.
 
وی افزود: عفاف شامل گفتار، رفتار، و نگاه هم است طبق آیه ۳۰ سوره مبارکه نور خداوند به مردان مومن و آیه ۳۱ به زنان مومنه سفارش می کند که نگاه خویش را حفظ کنند، پس طبق آیات قرآن، حجاب حتی در نگاه نیز باید وجود داشته باشد و به طریق اولی در گفتار و رفتار نیز باید باشد.
 
این بانوی شاخص شهرستان با اشاره به اینکه حجاب فقط متخص بانوان نیست و آقایان هم باید عفاف داشته باشند تصریح کرد: خداوند به مردان سفارش می‌کند ( یغضوا) یعنی نگاه خود را حفظ کنید همچنان که به زنان نیز سفارش می‌کند ( یغضضن) پس حجاب هم شامل مردان است و هم زنان و همچنین در روایات فراوانی نیز به مردان سفارش شده است که در زمان خروج و جامعه مراقب پوشش خویش باشند.
 
وی ادامه داد: بهترین الگویی که میتوان برای حجاب معرفی کرد، حضرت زهرا سلام الله علیها و دختر ایشان حضرت زینب سلام الله علیها است که حتی در سخت ترین شرایط ضمن حضور در اجتماع باز هم دست از عفاف و حجاب خویش برنداشتند.
 
شجاع الدینی درخصوص حجاب کامل و برتر عنوان کرد: چادر حجاب برتر و اکمل است ولی بسیارند بانوانی با حفظ حجاب و شئونات اسلامی، در عرصه های مختلف اجتماعی فعالیت می کنند و موفق هستند و صرفا چادری نیستند، حتی زنان ورزشکاری که در عرصه های مختلف ورزشی فعالیت می کنند و دارای مدالهای مختلف جهانی هستند که این بانوان حجاب اسلامی را رعایت کرده اند.
 
وی با اشاره به کمپین چهارشنبه های سفید و کشف حجاب نمادین دختران اظهار کرد: این کمپین در صورتی موفق خواهد بود که اعتقادات زن مسلمان را از او سلب کنند، چرا که زن مسلمان، حجاب را یکی از اعتقادات خود می داند.
 
مدرس حوزه علمیه حجاب را منظهر شهدا اینگونه عنوان کرد: شهدا تنها خواسته ای که از یک زن مسلمان دارند، حفظ حجاب است، شهدا جان عزیز خود را در کف دست قرار دادند تا حجاب از زن ایرانی گرفته نشود و برای حفظ ناموس خویش جانشان را فدا کردند پس وظیفه هر زن ایرانی حفظ حجاب است.
 
وی افزود: برای داشتن جامعه ای محجبه باید، حفظ حجاب به صورت بک تفکر دربیاید، یعنی یک زن خودش را موظف به حفظ حجاب کند و یک مرد خود را موظف به حفظ نگاه کند و این کار ممکن نیست مگر با حمایت و همراهی همه اقشار جامعه.
 
 آشنایی با افکار الگوهای جاودان جامعه نیازمند اهتمام بیشتر است

شجاع الدینی زن را ستون و شاهرگ خانواده معرفی می کند و ادامه داد: بهترین الگو برای فرزندان علی الخصوص، فرزندان دختر مادران هستند و مادری در این راه موفق است که در وحله اول خودش و در وحله دوم فرزندانش را مقید و موظف به حفظ حجاب کند
 
وی گفت: برای داشتن فرزندانی محجبه، بهترین کار تشویق آنان است , در جامعه کنونی که به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی ما در شبیخون فرهنگی غرب قرار داریم، بنابراین با تایید و تشویق مستمر می توان فرزندان را به حجاب دعوت کرد.
 
دبیر قرآن و دینی دبیرستان با اشاره به اینکه شبکه های ماهواره ای و معاند همیشه سعی در ایجاد فرهنگ برهنگی در جامعه ما دارند خاطرنشان کرد: رسانه های ما نقش بسیار مهم و سازنده ای در برپایی حجاب در جامعه کنونی دارد و رسانه های معاند از هر حربه ای برای ضربه زدن به اعتقادات کشور ما استفاده می کند و رسانه ها علی الخصوص صدا و سیما باید پررنگ تر و قوی تر وارد عمل شود.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۶۶۰۳


ارسال