جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ ,7 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
فاطمه بامری گفت: حجاب حافظ بانوان در برابر نگاه های شیطانی و هوس آلود مردان هرزه است.
به گزارش عصر هامون، فاطمه بامری در گفتگو با خبرنگار صدای بلوچ بیان کرد: در قرآن کریم و روایات ما به ضرورت داشتن پوشش برتر حجاب و همچنین اهمیت آن برای بانوان و همچنین مردان جامعه اسلامی سفارش شده است.

این بانوی بلوچ بیان کرد: از میان پوشش ها، چادر در بین ما ایرانیان از اهمیت بسیار ویژه ای برخورداره چرا که هم برتر است و هم ویژگی های کامل حجاب اسلامی در آن تعریف شده است.

وی با بیان اینکه از دوران کودکی پوشش چادر را به عنوان حجاب خود انتخاب کرده است، افزود: چادر مسیر من را به سمت تحصیلات در حوزه علمیه خواهران فراهم کرده است.

بامری عنوان کرد: شاید اگر از همان کودکی علاقه ای به چادر نداشتم، هرگز به سمت حوزه علمیه و تحصیلات عالیه نمی رفتم و در واقع خود را مدیون این حجاب برتر می دانم.

این کارشناس حوزوی ادامه داد: خانم‌هایی که چادر سر می‌کنند می‌توانند از نگاه نامحرمان در امان بمانند و در واقع این پوشش برتر اسلامی به خوبی و به بهترین وجه این رسالت را انجام می دهد.

بامری اضافه کرد: حجاب و به خصوص پوشش چادر تاکنون هیچگاه برای من هیچگونه محدودیت و مزاحمتی نداشته بلکه به عنوان نگهبان و حافظ من در برابر نگاه های هوس آلود و شیطانی بوده است.

این بانوی بلوچ خاطرنشان کرد: بانوان ما همانگونه که حجاب اسلامی را رعایت میکنند، در جامعه عفاف و حیا هم داشته باشند چرا که هم شأن این پوشش را حفظ کرده اند و هم اینکه موجب بدبینی دیگران نسبت به چادر نمی شوند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۶۶۳۱
مرجع : عصرهامون


ارسال