يکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ ,27 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۰۵
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان خبر داد؛
توسعه زیرساخت های مخابراتی و ارتباطات نوار ساحلی جنوب شرق کشور/ سطح ایمنی عملیات دریایی در بندر چابهار افزایش می یابد
 
بهروز آقایی، از تکمیل و بروز رسانی زیرساخت های خطوط ساحلی جنوب شرق کشور در راستای توسعه پوشش رادیویی سواحل مکران خبر داد.
 بهروز آقایی، مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با اشاره به برگزاری اولین جلسه کمیته مخابرات دریایی استان، در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: در این نشست که با حضور نهادهای نظامی، انتظامی و ارگان های دریایی برگزار شد به پروژه های مخابراتی و ارتباطی و جست و جو و نجات دریایی در دست اجرای سواحل مکران مورد بررسی قرار گرفت.

وی ادامه داد: از جمله این پروژه ها می توان به مطالعات پوشش کامل رادیویی سواحل استان شامل چهار سایت Unmanned مخابرات دریایی در پسابندر، بریس، گوردیم و زرآباد اشاره کرد که با راه اندازی و بهره برداری از این ایستگاه ها، منطقه A۱ آب های سواحل مکران تحت پوشش کامل رادیویی دریایی قرار خواهد گرفت.
 
این مقام مسئول افزود: پروژه احداث اسکله های ناجی و مراکز فرعی جستجو و نجات دریایی در بنادر صیادی زرآباد و پسابندر در راستای ارتقای سطح ایمنی دریانوردی سواحل مکران در دست مطالعه و اجرا است.
 
وی اضافه کرد: با توجه به پیشرفت فیزیکی بیش از ۴۴درصدی پروژه بلندترین برج کنترل ترافیک دریایی کشور و همچنین در دست مطالعه بودن پروژه VTS و سامانه هواشناسی دریایی در سواحل مکران در آینده شاهد افزایش سطح ایمنی عملیات دریایی در بندر چابهار خواهیم بود.
 
آقایی تصریح کرد: ارتقای ایمنی تردد دریایی، جلوگیری از بروز حوادث احتمالی و ایجاد بستر مناسب جهت ارائه خدمات با کیفیت و کمیت بیشتر از اهداف این پروژه ها است.
 
وی با اشاره به اهمیت توسعه زیرساخت های مخابراتی در بزرگترین بندر اقیانوسی کشور، اذعان کرد: مستنداتی که توسط ایستگاه های مخابراتی در هنگام بروز سوانح ثبت و ضبط می شود، در کاهش سوانح دریایی نقش بسزایی خواهد داشت.

انتهای پیام/ 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۶۶۴۶


ارسال