شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ ,8 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۲۰
مدیر گروه جهادی محمد رسول الله (ص):
دو کارگاه تولید ماسک در شهرستان دلگان فعالیت می کنند/ مجاهدت بانوان بلوچ در راه مقابله با ویروس کرونا
 
سید سجاد شبانکاره گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور، دو کارگاه تولید ماسک در شهرستان دلگان فعالیت می کنند.
به گزارش عصرهامون، سید سجاد شبانکاره در گفتگو با خبرنگار صدای بلوچ بیان کرد: از ابتدای شیوع ویروس کووید ۱۹ در کشورمان با همفکری و همکاری بسیجیان شهرستان دلگان درصدد مقابله با این بیماری مرگبار و کشنده بودیم.

مدیر گروه جهادی محمد رسول الله (ص) گفت: با توجه به کمبود ماسک و دستکش و نیازی که به این اقلام در همان ابتدای شیوع کرونا میشد، راه اندازی کارگاه تولید ماسک و دستکش در دستور کار گروه های جهادی این شهرستان قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه کلاس آموزشی تئوری در خصوص ساخت ماسک و دستکش برای بسیجیان خواهر برگزار شد، تصریح کرد: اولین کارگاه تولید ماسک و دستکش در اواخر اسفند ماه سال گذشته در روستای حسین آباد لدی شهرستان دلگان راه اندازی شد.

شبانکاره عنوان کرد: در ابتدای کار و با توجه به نیاز شدید شهرستان دلگان و حتی برخی از شهرهای جنوب استان به این اقلام، بانوان بسیجی بلوچ با مجاهدتی مثال زدنی روزانه تا ۶۰۰ ماسک و دستکش تولید می کردند.

مدیر گروه جهادی محمد رسول الله (ص) گفت: با توجه به نامگذاری عنوان سال ۹۹ به «جهش تولید» از سوی رهبر معظم انقلاب ، دومین کارگاه تولید ماسک و دستکش در محله چاه کمال شهر گلمورتی مرکز شهرستان دلگان راه اندازی شد.

وی ادامه داد: این کارگاه های تولید ماسک و دستکش با نظارت شبکه بهداشت دلگان و همکاری و همفکری بسیج سازندگی ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان دلگان فعالیت خود را آغاز کرده اند.

شبانکاره اضافه کرد: در این کارگاه ها بیش از ۳۵ نفر از بانوان شهرستان دلگان که تا پیش از این به سوزن دوزی مشغول بوده اند، فعالیت می کنند تا نیاز این منطقه به ماسک و دستکش برطرف شود.

وی با بیان اینکه فعالیت این کارگاه های تولید ماسک و دستکش تا زمانی که‌ دارو و واکسن برای ویروس کرونا کشف شود، ادامه خواهد داشت، افزود: البته پس از آن دستگاه های تولید ماسک و دستکش برای آموزش بسیجیان این شهرستان به مرکز آموزش فنی و حرفه ای گروه جهادی محمد رسول الله منتقل خواهد شد.

مدیر گروه جهادی محمد رسول الله (ص) خاطرنشان کرد: با توجه به گرمای شدید شهرستان دلگان ، می‌طلبد که مسئولان شهرستان دلگان نسبت به اختصاص دستگاه کولرهای گازی به این کارگاه های تولید ماسک و دستکش اقدام کنند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۶۶۴۷
مرجع : عصرهامون


ارسال