سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ ,4 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۵۶
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه چابهار خبر داد:
راستی آزمایی ناوگان حمل و نقل در منطقه چابهار/ تشدید اقدامات کنترلی و نظارتی انجام شد
 
سید کاظم اسد گفت: با توجه به تشدید اقدامات کنترلی و نظارتی، عرضه فرآورده های نفتی در مجاری عرضه منطقه به صورت مستمر ادامه دارد.
به گزارش عصرهامون، سید کاظم اسد؛ مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه چابهار در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران بیان کرد: با توجه به شرایط خاص استان و در پی بروز نوسانات ارزی و به تبع، تاثیر مستقیم آن برافزایش قاچاق فرآورده های نفتی توسط افراد سود جود، به جهت جلوگیری از هرگونه سوء استفاده در بخش های مختلف راستی آزمایی ناوگان حمل و نقل منطقه چابهار در جایگاههای منطقه انجام شد.
وی افزود: در همین راستا با تشکیل تیم های بازدید و نظارت مشترک، متشکل از نمایندگان فرمانداری و شهرداری و تلاش شبانه روزی همکاران در منطقه، با حضور در مجاری عرضه کلیه خودروهای ناوگان حمل و نقل محلی که طبق مجوزهای سازمانهای مختلف و با دریافت سهمیه به ارائه خدمات می پرداختند به صورت کامل در تمامی جایگاه ها مورد بازدید قرار گرفتند.

مدیر منطقه چابهار ادامه داد: در بسیاری از موارد و در سالیان گذشته مناطقی مانند چابهار با این مشکل مواجه بوده اند که خودروهای فرسوده و از رده خارج به صورت سازمان یافته و توسط سودجویان از مناطق دیگر کشور وارد چرخه دریافت سوخت خودروهای محلی منطقه شده و سوخت آنها در مسیر قاچاق فرآورده های نفتی مورد سوء استفاده قرار میگرفت، لذا بازدیدهای مذکور و اطمینان از عملکرد خودروهای سهمیه بگیر منطقه بسیار با اهمیت است.

وی با بیان اینکه این بازدید ها در راستای کنترل مصرف فرآورده های نفتی انجا می شود تصریح کرد: اقداماتی نظیر کشف دپوهای غیر مجاز و تحویل متخلفان به مراجع قضایی، بازرسی و بازدید مستمر از مجاری عرضه، کنترل دقیق نحوه توزیع و مصرف فرآورده ها در جایگاهها و تشکیل جلسات هم اندیشی متعدد با همکاران و دستگاههای ذیربط از جمله دیگر اقدامات کنترلی منطقه در راستای کنترل مصرف فرآورده های نفتی و صیانت از این سرمایه ارزشمند ملی است.

اسد عرضه فرآورده های نفتی در جایگاه های منطقه را به صورت مستمر و بدون وقفه اعلام و گفت: همجواری با کشور پاکستان و اختلاف فاحش نرخ فرآورده در دو سوی مرزها و تفاوت نرخ رسمی فروش در جایگاه ها با نرخ قاچاق در بیرون از محیط مجاری عرضه منطقه، همواره سبب بروز وضعیتی می شود که متاسفانه سودجویان بسیاری با طمع ورزی و سوء استفاده از اوضاع، در پی منفعت طلبی و ضربه به شریان اقتصادی کشور هستند.

به گفته وی؛ مبارزه با قاچاق فرآورده های نفتی وظیفه ای قانونی و ملی برای تمامی مسئولین و دستگاه های اجرایی است که باید با یاری یکدیگر در حفظ و صیانت از این سرمایه ملی بکوشیم.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه چابهار خاطرنشان کرد: با ادامه وضع موجود و برنامه ریزی های انجام شده خدمت رسانی به شهروندان همانند گذشته به نحوی مطلوب و شایسته ادامه خواهد یافت.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۶۶۵۰


ارسال