شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ ,15 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۵۹
مسئول بسیج جامعه زنان شهرستان زاهدان:
آرامش روانی و امنیت از آثار عفاف و حجاب در بانوان/ برپایی نمایشگاه های پوشاک اسلامی باعث ترویج حجاب در جامعه می شود
 
نصرت گلوی گفت:نهادهای فرهنگی باید حجاب اسلامی را در جامعه نهادینه کرده و جوانان را به سوی فرهنگ حجاب فاطمی سوق دهند.
به گزارش عصرهامون، نصرت گلوی، مسئول بسیج جامعه زنان شهرستان زاهدان در گفت و گو با زاهدنیوز، بیان کرد:اسلام توجه زیادی به حفظ عفاف و حجاب زنان دارد و آن را موجب افزایش احترام و امنیت زن در جامعه می داند اما عفت مختص زنان نیست بلکه مردان نیز باید در نگاه و حتی پوشش خود عفیف باشند و با ظاهری مناسب در جامعه حاضر شوند.

وی افزود: متاسفانه بسیاری از والدین در موضوع حجاب فرزندان دچار افراط و تفریط می شوند و با سخت گیری های بدون آگاهی نتوانسته اند حجاب برتر را به طور صحیح به فرزندان معرفی کنند والدین باید با آگاه کردن فرزندان نسبت به فواید حجاب و لزوم حفظ گوهر وجودی زن از طریق حجاب، آنان را به حضور با حجاب اسلامی در جامعه تشویق کنند.

وی خاطرنشان کرد: نهادهای فرهنگی باید حجاب اسلامی را در جامعه نهادینه کرده و جوانان را به سوی فرهنگ حجاب فاطمی سوق داده و از گزند تهاجم فرهنگی غرب حفظ کنند چرا دشمنان ما همواره با روش های مختلف سعی دارند تا حیا وعفاف و حجاب را از جوانان ما بگیرند.

مسئول بسیج جامعه زنان زاهدان تاکید کرد:غربی ها می دانستند که پاشنه آشیل جوامع اسلامی،  دوری از حیا و عفاف در جامعه است بنابرابن به حیا زدایی از طریق تبلیغ بدحجابی در شبکه های ماهواره  و فضای مجازی اقدام کردند.

گلوی ادامه داد:عدم فرهنگ سازی  آموزش و آگاهی بانوان نسبت به فوایدحجاب و عدم توجه مسولان فرهنگی به تاثیرات جنگ نرم بر زنان و دختران باعث شد تا دختران ما از حجاب فاطمی فاصله بگیرند در صورتی که باتقویت بصیرت و آگاهی این قشر از جامعه و تقویت اعتماد به نفس در آنان می توان نسل جوان را به حجاب اسلامی تشویق کرد.

وی با اشاره به لزوم برخورد با عاملان توزیع لباس های زننده و ترویج بی حجابی در جامعه، اذعان کرد: راه اندازی نمایشگاه های حجاب اسلامی و عرضه پوشاک مناسب و متناسب با سلیقه نسل جوان و شناسایی طراحان لباس اسلامی موفق و حمایت از آنان برای تولید البسه اسلامی در کنار کارهای فرهنگی و تبلیغ لباس با حجاب اسلامی از طریق بازیگران و افراد مطرح می تواند باعث تشویق نسل جوان به استفاده از حجاب اسلامی شود و از سوی دیگر باید اندیشمندان و چهره های شاخص با حجاب اسلامی را برای الگوساازی مناسب به نسل جوان معرفی کرد.

مسئول بسیج جامعه زنان زاهدان تصریح کرد:بسیج جامعه زنان با برگزاری برنامه های متنوع از جمله کارگاه های عفاف و حجاب، تبیین تاثیرات حجاب بر فرد و جامعه و اگاه سازی خانواده ها به تاثیرات بی حجابی بر زندگی افراد و همچنین آشناسازی جوانان بر چگونگی استفاده صحیح از فضای مجازی و بسیاری برنامه های متنوع دیگر سعی می کند تا فرهنگ حجاب و عفاف را در بین نسل جدید تقویت کرده و آنان را با آثار حفظ حجاب بر زندگی فردی و اجتماعی آشنا کند.


انتهای پیام//
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۶۶۵۲


ارسال